Zamknij

Five Nights at Freddy's: przerażająca gra doczeka się adaptacji. Kto wyreżyseruje horror?

Sergiusz Kurczuk
06.10.2022 13:13

Gra Five Nights at Freddy's doczeka się filmowej wersji. Twórcy znaleźli reżysera adaptacji. Kto zajmie się nadchodzącym horrorem? Kiedy produkcja trafi do kin?

Five Nights at Freddy's
fot. Clickteam LLC USA/materiały prasowe

O tym, że gra Five Nights at Freddy's zostanie przeniesiona na duży ekran, wiadomo już od jakiegoś czasu. W końcu pojawiły się jednak konkrety dotyczące adaptacji survival horroru. Kto został nowym reżyserem filmu?

Five Nights at Freddy's: powstaje film na podstawie przerażającej gry

Egranizacje, jak zwykło się nazywać filmowe adaptacje gier wideo, w większości przypadków to nieudane produkcje bazujące na popularności danej marki. Mają na celu przyciągnąć do kin fanów cyfrowego tytułu, ale bardzo rzadko udaje im się uchwycić esencję gry, nie mówiąc już o zaproponowaniu rzeczywiście czegoś, co mogłoby zainteresować widzów.

Miłośnicy egranizaji nie tracą jednak nadziei i dają kolejne szanse producentom. Trzeba przyznać, że przeniesienie Five Nights at Freddy's może być nie lada wyzwaniem, ale, jak podaje CBR za tytułem będzie stało studio Blumhouse, stojące między innymi za takimi filmami grozy, jak "Uciekaj!", "Czarny Telefon" czy nowa trylogia "Halloween". Na Twitterze szefa studia - Jasona Bluma, pojawiły się nowe informacje dotyczące adaptacji Five Nights at Freddy's.

Nad animatroniką do filmu pracuje Jim Henson Creature Shop. Reżyserką została  Emma Tammi. Zdjęcia do Five Nights at Freddy's ruszą w lutym 2023 roku. Bum.

Emma Tami ma na swoim koncie takie horrory jak "Demony prerii" czy "Into the Dark", więc gatunek nie jest jej obcy. Drugą dobrą wiadomością dla fanów Five Nights at Freddy's jest fakt, że w produkcji pojawią się animatroniczne postacie, stworzone przez jedną z najlepszych firm zajmujących się tradycyjnymi efektami specjalnymi na świecie - Jim Henson Creature Shop. Biorąc pod uwagę, że w pierwowzorze antagonistami są tak zwane "animatroniki" - niepokojące ruszające się pluszaki z Freddym Fazbearem na czele, film zapowiada się bardzo obiecująco i ma szansę dotknąć istoty growej serii.

To nie pierwsza próba przeniesienia Five Nights at Freddy's na duży ekran. Popularna gra z 2014 roku przykuła uwagę Hollywood kilka lat temu. Prawa do adaptacji nabyła wówczas wytwórnia Warner Bros. Pictures. Za tytuł mieli odpowiadać współscenarzysta filmu "Pogromcy duchów. Dziedzictwo" Gil Kenan i reżyser oraz twórca serii gier Scott Cawthon. Postanowiono jednak skasować przedsięwzięcie, a prawa przeszły do Blumhouse. Początkowo reżyserem miał zostać znany z "Kevina samego w domu" i serii "Harry Potter", Chris Columbus, ale finalnie zrezygnował z pracy nad filmem.

Five Nights at Freddy's: o czym jest przerażająca gra?

Niezależna produkcja ukazała się na takie platformy, jak Microsoft Windows, iOS, Android, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Five Nights at Freddy's to połączenie klasycznych przygodówek "wskaż i kliknij" oraz survival horroru. Gracz wciela się w pracownika lokalu opanowanego przez Freddy'ego Jego zadaniem jest wydostanie się z budynku, przy uniknięciu straszliwych pułapek zastawionych przez wypchane zwierzaki. Pierwsza część stała się hitem i do tej pory wyszło kilka sequeli oraz spin-off. Seria Five Nights at Freddy's doczekała się również książkowej i komiksowej adaptacji.

Five Nights at Freddy's: kiedy premiera horroru?

Na razie poza powyższymi szczegółami nie wiadomo wiele więcej na temat adaptacji Five Nights at Freddy's. Skoro zdjęcia ruszą na początku 2023 roku, filmu możemy spodziewać się najwcześniej kilkanaście miesięcy później. Fani muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

loader

RadioZET.pl/CBR/Twitter