Zamknij

"Fisheye": Premiera psychologicznego thrillera z Piotrem Adamczykiem już w maju 2021 na Netflix!

28.04.2021 12:58

"Fisheye" zadebiutuje na Netflix już w maju 2021. W głównych rolach tego thrillera psychologicznego występują nagrodzona na festiwalu Młodzi i Film Julia Kijowska oraz Piotr Adamczyk.

Piotr Adamczyk Fisheye na Netflix
fot. materiały prasowe Kosmos Production

"Fisheye" to polski thriller z udziałem Piotra Adamczyka, któremu w związku z pandemią koronawirusa nie udało się trafić na ekrany kin. Na szczęście istnieją platformy streamingowe i produkcja zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności za pośrednictwem Netflixa. O czym opowiada film Michała Szcześniaka i od kiedy będzie dostępny w serwisie?

Zobacz także

"Fisheye" - polski thriller psychologiczny o uprowadzonej kobiecie

Anna (Julia Kijowska) jest naukowcem u progu wielkiego odkrycia. Kiedy w końcu udaje jej się osiągnąć sukces, znika bez śladu. Jej bliscy wszczynają poszukiwania, podczas gdy ona może obserwować ich przez wizjer z sąsiadującego z jej mieszkaniem pomieszczenia, w którym umieścił ją tajemniczy porywacz (Piotr Adamczyk). Między uprowadzoną kobietą a jej porywaczem zaczyna tworzyć się skomplikowana relacja. Anna zaczyna rozumieć, że jej jedyną szansą na uwolnienie, jest rozwiązanie tajemnicy z przeszłości. 

Fisheye na Netflix
fot.

materiały prasowe Kosmos Production

Michał Szcześniak, reżyser filmu "Fisheye", postanowił wyważyć proporcje pomiędzy budowaniem napięcia a psychologią postaci. W swoim filmie stara się wyjść poza schemat produkcji, w których głównym budulcem suspensu jest pytanie, czy uwięzionej bohaterce uda się wyswobodzić. W "Fisheye" równie istotna, co próby wydostania się na zewnątrz, jest wewnętrzna podróż bohaterki. Reżyser komentuje tę postać w następujący sposób:

[Anna to ] antybohaterka o bardzo mocnym charakterze. Funkcjonuje w kontrolowanym przez siebie mikroświecie, w systemie zależności. Jest toksyczna.

Michał Szcześniak

"Fisheye" to film o lockdownie? Reżyser wyjaśnia

Zamknięcie bohaterki w niewielkiej przestrzeni, z której może jedynie obserwować życie zewnętrzne, budzi oczywiste skojarzenia z trwającym od ponad roku (z przerwami) lockdownem. Reżyser tłumaczy, że "Fisheye" powstawał jeszcze przed pandemią koronawirusa, nie mógł zatem dotyczyć jej konsekwencji. Jedocześnie twierdzi, że widzowie zmagający się z zamknięciem na co dzień, z pewnością będą w stanie wyciągnąć z tego filmu także coś dla siebie:

– Zdjęcia kręciliśmy pół roku przed narodową kwarantanną, a premiera filmu przypadła już na lockdown. Bardzo podobny do tego, który pokazaliśmy. (...) Porywacz drąży w pamięci Anny, poszukując jej wspomnień dotyczących konkretnego wypadku z jej wczesnego dzieciństwa. Może i my podczas naszego covidowego aresztu domowego powinniśmy odpowiedzieć sobie na ważne pytania?

ZOBACZ TEŻ: Rząd ujawnił harmonogram luzowania obostrzeń. Duże zmiany po majówce

"Fisheye" na Netflix - kiedy premiera? Zobacz zwiastun produkcji

Michał Szcześniak jest nie tylko reżyserem, ale także współautorem scenariusza do "Fisheye", który wraz z Piotrem Tołoczko i Szymonem Bogaczem oparli na opowiadaniu ostatniego z nich. Za zdjęcia odpowiada Paweł Dyllus ("Jestem mordercą", "Chce się żyć"). Producentką jest Ewa Szwarc, zaś producentem wykonawczym Sebastian Petryk, którzy reprezentują studio KOSMOS Production. W obsadzie obok Julii Kijowskiej i Piotra Adamczyka znaleźli się m.in. Wojciech Zieliński, Andrzej Mastalerz, Ewa Błaszczyk i Karolina Kominek.

Fisheye na Netflix
fot.

materiały prasowe Kosmos Production

Thriller „Fisheye” został zaprezentowany we wrześniu 2020 na 39. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", gdzie zdobył dwie nagrody - dla Julii Kijowskiej za najlepszą rolę kobiecą i Agaty Kurzyk za muzykę. Do kin w całej Polsce miał trafić 13 listopada 2020, jednak ich zamknięcie z uwagi na pandemię COVID-19 pokrzyżowało te plany. Ostatecznie zdecydowano się na premierę internetową. "Fisheye" zadebiutuje na Netflix już w sobotę 1 maja 2021 roku. Poniżej przypominamy zwiastun produkcji:

RadioZET.pl/Forum Film

loader