Zamknij

Filmy ze zwierzętami w rolach głównych nie tylko dla najmłodszych

07.01.2021
Aktualizacja: 25.01.2021 12:33

Jeśli myślisz, że filmy ze zwierzętami to wyłącznie kino familijne, zajrzyj do naszego zestawienia. Dzięki niemu na pewno zmienisz zdanie. 

Mężczyzna siedzi na sofie z pilotem w ręce i ogląda film o zwierzętach
fot. Shutterstock

Któż z nas ich nie kocha? Niezależnie od tego, czy przedstawiają losy domowych milusińskich, czy dzikich bestii, filmy ze zwierzętami niezmiennie przyciągają do srebrnego ekranu. W naszym krótkim zestawieniu prezentujemy pozycje, wśród których każdy - zarówno mały, jak i duży amator kina - znajdzie coś dla siebie! 

Filmy przygodowe o zwierzętach

W tej kategorii znajdziecie tytuły filmów przygodowych i filmów akcji, w których bohaterowie zwierzęcy występują w roli katalizatora akcji lub… niszczycielskiej siły. 

  • "Rampage: dzika furia", reż. Brad Peyton – dynamiczny akcyjniak z Dwaynem Johnsonem w roli prymatologa, który musi stawić czoła buntowi zmutowanych zwierząt.
  • "Park Jurajski", reż. Steven Spielberg - w tytułowym parku zamieszkiwanym przez sklonowane dinozaury dochodzi do awarii elektryczności, która sprawia, że wszystkie olbrzymie stworzenia wydostają się na wolność.
  • "Okja", reż. Joon-ho Bong -  młoda dziewczyna ryzykuje życie, by uchronić przyjazną bestię Okję przed mackami wielomilionowej korporacji.

Filmy familijne o zwierzętach

Wybierając propozycje dla całej rodziny skupiliśmy się nie tylko na filmach przyjaznych dzieciom, ale także takich, które niosą za sobą wartościowe lekcje dotyczące przyjaźni, szacunku i ekologii.

  • "Pajęczyna Charlotty", reż. Gary Winick – wzruszająca opowieść o przyjaźni między pajęczycą a prosiaczkiem, nad którą zawisają czarne chmury, gdy okazuje się, że dni świni są policzone.
  • "Babe – świnka z klasą", reż. Chris Noonan -  wychowana przez owce świnka Babe uczy się pełnić obowiązki psa pasterskiego.
  • "Beethoven", reż. Brian Levant - szczeniak bernardyn trafia pod dach rodziny Newtonów, gdzie zostaje ciepło przyjęty przez dwoje dzieci. Głowa rodziny nie jest jednak tak pozytywnie nastawiona do nowego pupila.

Filmy ze zwierzętami w roli głównej

W tej kategorii zwierzęta przemawiają ludzkim głosem! Jako narratorzy i główni bohaterowie historii, wprowadzają nas w tajniki zwierzęcego świata, o którym nie mieliśmy pojęcia.

  • "Fantastyczny Pan Lis", reż. Wes Anderson – estetycznie zachwycająca współczesna baśń o wojnie pana Lisa z bezdusznym postępem cywilizacyjnym w postaci chciwych przedsiębiorców.
  • "Był sobie pies", reż. Lasse Hallström - pies poszukuje sensu istnienia, przeżywając wiele żyć z nowymi właścicielami. 
  • "Zakochany kundel", reż. Hamilton Luske - pochodząca z bogatego domu spanielka Lady zakochuje się w psim włóczędze Trampie.

Zobacz także: Jaka rasa kota do ciebie pasuje? Koniecznie to sprawdź