Zamknij

Filmy na Halloween, które nie są horrorami. 9 produkcji dla tych, którzy nie lubią się bać [LISTA]

25.10.2021 07:00
Filmy na Halloween, które nie są horrorami. 9 produkcji dla tych, którzy nie lubią się bać
fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection/ East News

Halloween 2021 zbliża się wielkimi krokami. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dla was listę 9 najlepszych filmów na Halloween, które nie są horrorami. Jak poczuć klimat Halloween bez dawki grozy? Zapoznajcie się z naszym zestawieniem.

Halloween nieodzownie kojarzy się z dyniowymi lampionami, przebierankami i horrorami. Co jednak, jeśli kochamy Halloween, ale nie lubimy filmów grozy? Z myślą o takich właśnie osobach przygotowaliśmy naszą subiektywną listę 9 najlepszych filmów na Halloween, które nie są horrorami. Znajdziecie ją poniżej.

Halloween 2021 - najlepszy filmy na Halloween, które nie są horrorami [LISTA TOP9]

Makabra, groteska i wspaniały klimat Halloween - to wszystko zaoferują wam filmy, których tytuły znajdziecie poniżej. W końcu Halloween to nie tylko horrory, a strach nie jest niezbędny, byśmy poczuli wspaniały klimat tego święta.

Nasza subiektywna lista najlepszych filmów na Halloween prezentuje się następująco:

"Hokus Pokus"

Kultowa już produkcja z 1993 roku to pozycja wprost idealna na Halloween. Fabuła filmu skupia się na postaciach trzech czarownic z Salem, które skazane zostały na śmierć. Zanim spotkał je jednak tragiczny koniec, rzuciły zaklęcie, które pozwoli im w przyszłości powrócić do świata żywych. 300 lat później staje się to możliwe przy pomocy pary nastolatków.

Zobacz także

"Tylko kochankowie przeżyją"

Wampiry w kinie przedstawiane były na rozmaite sposoby. Oglądaliśmy ich zarówno w konwencji grozy, jak i tej bardziej humorystycznej. Dzieło Jima Jarmuscha z Tomem Hiddlestonem i Tildą Swinton w rolach głównych to zaś najpiękniejsza historia miłosna dwójki krwiopijców, jaką będziecie mieli szansę zobaczyć. Utrzymany w iście gotyckim klimacie film traktuje o losach Adama i Eve, których miłość trwa już od stuleci. Gdy zjawia się problematyczna siostra Eve, w ich ułożone życie wkrada się chaos.

"Gnijąca panna młoda"

Jedno z najpopularniejszych i absolutnie najlepszych dzieł Tima Burtona, którego twórczość składa się na większość naszego zestawienia. "Gnijąca panna młoda" to animowana opowieść o Victorze, który wkrótce ma wziąć ślub z wybranką swego serca. Nieoczekiwanym zwrotem okoliczności oświadcza się jednak martwej dziewczynie, która zabiera go ze sobą do świata umarłych.

Zobacz także

"Coco"

Kolejna animacja, która przenosi nas wprost do świata umarłych. Tym razem jest to jednak bardziej kolorowa kraina. Naszym przewodnikiem jest młody chłopiec Miguel, który usiłuje rozwikłać rodzinną zagadkę. Chcąc powrócić do ziemskiego życia przemierza krainę umarłych w poszukiwaniu swojego przodka. Pomaga mu w tym tajemniczy Hector. "Coco" to nie tylko świetnie zrealizowana rozrywka przybliżająca nam meksykańską kulturę, ale także niezwykle mądra i poruszająca opowieść o przemijaniu i sile ludzkiej miłości. 

"Frankenweenie"

Kolejny film Tima Burtona w naszym zestawieniu (i oczywiście nie ostatni). Tym razem rzecz tyczy się młodego Victora, który stracił właśnie swojego najlepszego przyjaciela - uroczego pieska imieniem Sparky. Zrozpaczony chłopiec nie może pogodzić się ze śmiercią zwierzaka i postanawia przywrócić go do życia.

Zobacz także

"Mroczne cienie"

Johnny Depp w roli bogatego Barnabasa, który łamie serce pięknej Angelique. Na jego nieszczęście kobieta jest czarownicą i rzuca na niego klątwę zamieniającą go w wampira, a następnie grzebie go żywcem. Niespełna dwa wieki późnej Barnabas powraca na łono społeczeństwa, trafiając w sam środek szalonych lat 70. XX wieku, których kompletnie nie rozumie. Prowadzi to do wielu komicznych sytuacji. 

"Sok z żuka"

Nietypowa opowieść o umarłych, gdzie to ludzie są antagonistami nękającymi biedne duchy. Dwójka świeżo upieczonych umarlaków boryka się z istotnym problemem - do ich domu wprowadzili się okropni nowojorczycy. Chcąc się ich pozbyć, zwracają się po pomoc do jegomościa znanego jako Beetlejuice

"Rodzina Addamsów"

Historia najbardziej upiornej rodzinki w dziejach popkultury doczekała się wersji zarówno aktorskiej, jak i animowanej. Niezależnie od tego, którą z nich wybierzecie, bawić się będziecie przednio. W końcu najlepsze Halloween to to spędzone u boku Morticii, Gomeza i ich "uroczych" krewnych.

Animowana wersja "Rodziny Addamsów" z 2019 roku dostępna jest w serwisie HBO GO.

"Straszny film"

Jeśli boicie się horrorów, co powiecie na Halloween z filmami grozy w krzywym zwierciadle? "Straszny film" to bodaj najpopularniejsza seria parodii w historii kina. Twórcy biorą na warsztat najpopularniejsze i najbardziej kultowe horrory, przerabiając je na... komedie. Halloween na wesoło? Czemu nie!

Zobacz także