Zamknij

Filmy dla nastolatek zakłamują rzeczywistość! 9 kłamstw, które przedstawiają takie produkcje

Redakcja
16.04.2018 14:58

Nie od dziś wiadomo, że amerykańskie kino często mija się z rzeczywistością. Zwłaszcza jeżeli fabuła produkcji dotyczy podatnych na wpływy nastolatków.

Serena i Blair "Gossip Girl", Brenda i Donna "Beverly Hill 90210"
fot. Fotografie: EAST NEWS

Każda z nas przechodziła etap, w którym oglądała filmy dla nastolatek. Kolorowy, wyidealizowany świat wydawał się być na wyciągnięcie ręki i chciałyśmy naśladować ulubionych bohaterów. Problem jednak tkwił w dwóch rzeczach. Po pierwsze, polska kultura wygląda zupełnie inaczej niż amerykańska. Po drugie, nawet hollywoodzkie seriale znacznie odbiegały od amerykańskiej rzeczywistości.

Zobacz także: Najlepsze seriale dla kobiet od Netflixa. O kobietach i dla kobiet

Dziś już wiemy, że świat kreowany przez amerykańskie filmy i seriale, zwłaszcza te dla nastolatków, często mija się z prawdą. A nawet jeżeli nie, nie mają nic wspólnego z funkcjonowaniem przeciętnego młodego człowieka. Z resztą w niektórych produkcjach, m.in. "Plotkara" czy "Beverly Hills 90210", wprost jest pokazane, że mamy do czynienia z elitą, a na niektóre z rzeczy przedstawiony w serialu większość z nas po prostu nie może sobie pozwolić. Zobaczcie w poniższej galerii, jak naszym zdaniem amerykańskie produkcje zakrzywiają rzeczywistość.

 

Zobacz także: Jak dziś wygląda Kelly, jasnowłosa piękność z "Beverly Hills 90210"? 45-letnia Jennie Garth jest nie do poznania

Autor: Katarzyna Leszczyńska