Zamknij

Filmy Marvela opóźnione. Nowe produkcje trafią do kin z dużym poślizgiem

12.10.2022 13:10

 "Blade", "Fantastic Four", "Deadpool 3", "Secret Wars" i inne filmy Marvela zaliczą obsuwę. Kiedy produkcje trafią do kin? Co spowodowało zmiany w harmonogramie wydawniczym?

Avengers: Infinity War - plakat filmu Marvela
fot. FaceToFace/REPORTER

Złe wieści dla miłośników filmów Marvela. Według najnowszych informacji długo wyczekiwane tytuły otrzymały nowe, późniejsze daty premier. Wszystko przez poślizg związany z jedną z nadchodzących produkcji.

Filmy Marvela opóźnione: "Blade", "Fantastic Four" i "Deadpool 3" z nowymi datami premier

Czwarta Faza MCU trwa w najlepsze dzięki nowym filmom i serialom. W planach Marvel Studios jest już kilkadziesiąt kolejnych tytułów, które zobaczymy w ciągu następnych kilku lat. Niestety nie obyło się bez ponownej obsuwy w harmonogramie wytwórni. Wszystko przez problemy z filmem "Blade" z Mahershalą Alim w roli głównej.

Jak podaje Variety, produkcja spowodowała lawinowe opóźnienie innych filmów, które miały wyjść po premierze "Blade'a". Tytuł tuż przed rozpoczęciem zdjęć stracił reżysera, więc obecnie trwają poszukiwania osoby, która zastąpi Bassama Tariqa. Z tego powodu wytwórnia zmuszona była przesunąć zdjęcia z listopada 2022 roku na początek następnego roku.

Według najnowszych informacji "Blade" zamiast 3 listopada 2023 roku trafi do kin 6 września 2024 roku. To niestety niejedyna obsuwa, jaka czeka fanów Marvela. Film o łowcy wampirów zabrał termin debiutu "Deadpoola 3", który został przeniesiony na 8 listopada 2024 roku. Oznacza to, że nowej "Fantastycznej Czwórki" nie zobaczymy przyszłej jesieni, tylko na początku roku 2025 - dokładnie 14 lutego 2025. Natomiast "Avengers: Secret Wars" trafi do kin dopiero 1 maja 2026 roku. Niezatytułowana produkcja Marvela na razie została usunięta z kalendarza wydawniczego wytwórni. 

Zmiana daty premiery "Blade'a" ma również wpływ na filmy niezwiązane z komiksami Marvela, ale wydawanymi przez korporację Disneya. Dramat historyczny "Chevalier" trafi do kin 7 kwietnia 2023 roku, nowa "Planeta małp" 24 maja 2024 roku, a kolejna część przygód Herculesa Poirota zatytułowana "A Haunting in Venice" 15 września 2023 roku.

Filmy Marvela: kiedy premiera kolejnej produkcji MCU?

Ostatnie tak duże zmiany w harmonogramie Marvela miały związek z pandemią koronawirusa. Przerwy w pracach na planach filmowych oraz zamknięte kina spowodowały poważne opóźnienia wydawnicze. MCU wróciło na dobre do gry, chociaż w tym roku czeka nas już tylko jedna filmowa premiera. Mowa o produkcji "Black Panther: Wanakda Forever".

W filmie zobaczymy co stało się z tytułowym afrykańskim krajem po stracie jego króla - T'Challi, który walczył również jako Black Panther. W przypadku tej produkcji, życie napisało scenariusz, gdyż Chadwick Boseman - odtwórca tytułowego bohatera zmarł nagle w 2020 roku. Zwiastun potwierdził, że w filmie zadebiutuje Atlantyda z jej królem Namorem na czele. Pojawi się też Riri Williams, która zostanie następczynią Iron Mana, znaną jako Ironheart. W rolach głównych wystąpili Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Winston Duke, Florence Kasumba, Dominique Thorne, Michaela Coel, Tenoch Huerta, Martin Freeman i Angela Bassett. Za reżyserię filmu odpowiada Ryan Coogler. "Black Panther: Wakanda Forever" trafi do kin już 11 listopada 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/Variety