Zamknij

Przyszłość filmów Marvela. Szef studia zapowiada, co czeka superbohaterów MCU

Sergiusz Kurczuk
21.06.2021 14:04

Jakie plany na przyszłość mają szefowie Marvel Studios? Na "Black Widow" się nie skończy! Kevin Feige zasugerował, że w przyszłości zobaczymy kolejne prequele MCU.

Black Widow - Scarlett Johansson - kadr z filmu Marvela
fot. Disney/Marvel/Ferrari Press/East News

Już za kilka tygodni na dobre rozpocznie się Faza Czwarta kinowego uniwersum Marvela. Prezes Marvel Studios zdradził, że filmowcy będą eksplorować nie tylko przyszłość herosów, ale również ich przeszłość. Czy MCU czeka seria prequeli?

Filmy Marvela - nowe prequele MCU w drodze na ekrany kin?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wydawnicze plany Marvela musiały zostać zmodyfikowane. Wiele filmów zaliczyło opóźnienia, a po miesiącach oczekiwań nowy rozdział w historii uniwersum otworzyły seriale "WandaVision", "The Falcon and the Winter Soldier" oraz "Loki". Kina powoli wracają na dawne tory, w związku z czym w lipcu zadebiutuje długo wyczekiwany solowy film o Black Widow.

Prequel o bohaterce granej przez Scarlett Johansson to nie jedyna produkcja, która będzie ukazywać przeszłość postaci MCU. Tak przynajmniej wynika ze słów prezesa Marvel Studios. Z okazji nadchodzącej premiery filmu "Black Widow", Kevin Feige udzielił wywiadu portalowi /Film, w którym zdradził co nieco na temat dalszych planów studia.

Oczywiście ten film i ta historia dotyczą postaci Natashy. Ale pomysł odkrywania przeszłości, teraźniejszości i przyszłości MCU dotyczy z pewnością wszystkich naszych postaci.

Feige nie powiedział niczego konkretnego, ale z jego wypowiedzi jasno można wywnioskować, że niektórzy bohaterowie, którzy mieli się już nie pojawiać w kolejnych filmach, mogą powrócić. Eksploracja przeszłości postaci nie musi wcale oznaczać od razu serii prequeli, bo służyć temu mogą fragmenty filmów, rozgrywających się obecnie na linii czasu MCU. Jasne jest jednak, że jeśli "Black Widow" będzie sukcesem komercyjnym (a wszystko wskazuje na to, że tak się stanie), w przyszłości twórcy sięgną po tego typu formułę, by pogłębić rys psychologiczny innych bohaterów.

"Black Widow" - kiedy premiera?

Nadchodzący film w reżyserii Cate Shortland trafi do kin już 9 lipca 2021 roku. W USA będzie dostępny jednocześnie na platformie Disney+ za dodatkową opłatą za seans. W produkcji rozgrywającej się pomiędzy wydarzeniami z filmów "Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów", a "Avengers: Infinity War" oprócz Johansson wystąpili Florence Pugh, David Harbour, O-T Fagbenle oraz Rachel Weisz.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/ /Film