Zamknij

Filmy Marvela: "Thor 4", "Doctor Strange 2" i inne produkcje MCU znowu opóźnione [LISTA]

19.10.2021 07:38

Czwarta Faza filmów Marvela zalicza kolejną obsuwę. Wiele dat premier wyczekiwanych sequeli zostało przesuniętych na późniejszy termin. Dlaczego tak się stało?

Tho: Ragnarok - Chris Hemsworth i Tom Hiddleston - kadr z filmu
fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Smutne wieści dla fanów filmów Marvela. Wszystkie produkcje zapowiadane na lata 2022-2023 dostały nowe, późniejsze daty premier. Czym spowodowana jest ta zmiana?

Filmy Marvela opóźnione: nowe daty premier wielu produkcji MCU

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w roku 2020 do kin nie trafił żaden film Marvela zaliczający się do MCU. Była to pierwsza tego typu przerwa po debiucie kinowego uniwersum. I chociaż rok 2021 nadrobi czterema premierami, powtórna dobra passa Marvel Studios znowu została przerwana, przynajmniej częściowo.

Po ponownym otwarciu kin na całym świecie na afiszu pojawiły się nowe produkcje MCU - "Black Widow" oraz "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni". Niebawem premiery doczekają się "Eternals", a pod koniec roku zadebiutuje "Spider-Man: No Way Home". Rok 2022 od samego początku miał obfitować w sequele obecnie najbardziej popularnych serii Marvela. Niestety szefowie studia ogłosili, że daty premier zostały zmienione.

Jak podaje Deadline, wszystkie zapowiedziane produkcje z roku 2022 i 2023 zaliczą kilkumiesięczne opóźnienie. Oznacza to, że dalsza część Czwartej Fazy MCU powróci dopiero w maju przyszłego roku, a nie jak pierwotnie planowano w marcu. Oto jak prezentuje się lista nowych dat premier filmów Marvela.

  • "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" - 6 maja 2022 (poprzednia data: 25 marca 2022)
  • "Thor: Love and Thunder" - 8 lipca 2022 (poprzednia data: 6 maja 2022)
  • "Black Panther: Wakanda Forever" - 11 listopada 2022 (poprzednia data: 8 lipca 2022)
  • "The Marvels" - 17 lutego 2023 (poprzednia data: 11 listopada 2022)
  • "Ant-Man i Wasp: Quantumania" - 28 czerwca 2023 (poprzednia data: 17 lutego 2023)

Dodatkowo dwa niezatytułowane filmy Marvela planowane na 28 czerwca i 6 października 2023 roku, całkowicie usunięto z harmonogramu. Z kolei inna tajemnicza produkcja z dotychczasową datą premiery wyznaczoną na 10 listopada 2023 roku, została przesunięta na 3 listopada, więc jeden z tytułów zadebiutuje kilka dni wcześniej, niż pierwotnie zakładano. 

Jak widać, premiery filmów Marvela, czyli najbardziej oczekiwanych produkcji Disneya, posypały się jak domino. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną drastycznej zmiany w grafiku premier. Najprawdopodobniej wynika ona z problemów produkcyjnych niektórych tytułów. Filmy Marvela są ze sobą nierozerwalnie połączone, więc obsuwa jednej produkcji, ciągnie za sobą opóźnienie kolejnych.

Na szczęście na nowe produkcje MCU poczekamy tylko kilka miesięcy dłużej. Prawdopodobnie zmiana nie przełoży się na datę premiery zwiastuna filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej. Fani spodziewają się, że zapowiedź pojawi się w grudniu 2021 roku, czyli w okolicach premiery trzeciej części "Spider-Mana". Doktor Strange pełni w produkcji ważną rolę i jego wątek może być powiązany z nadchodzącym sequelem solowej produkcji o magu.

"Spider-Man: No Way Home" - kiedy premiera filmu Marvela?

Kontynuacja przygód pajęczego herosa granego przez Toma Hollanda trafi do kin już 17 grudnia 2021 roku. Zanim zobaczymy film "Spider-Man: No Way Home", na dużych ekranach zadebiutują "Eternals" - produkcja z gwiazdorską obsadą, którą będzie można oglądać od 5 listopada 2021 roku.

loader

RadioZET.pl/Deadline