Zamknij

Kto jest najlepszym złoczyńcą Marvela? Fani oddali swoje głosy i wyłonili zwycięzcę

16.07.2021 12:58

Użytkownicy serwisu Rotten Tomatoes wzięli udział w głosowaniu na najlepszy czarny charakter filmów Marvela. Który ze złoczyńców zajął pierwsze miejsce?

Avengers: Infinity War - Thanos - kadr z filmu Marvela
fot. Everett Collection/East News

Thanos? Loki? Doctor Octopus? A może Magneto? Kto jest najlepszym złoczyńcą z filmów Marvela według użytkowników serwisu Rotten Tomatoes?

Filmy Marvela - najlepszy złoczyńca wybrany

Chociaż w ciągu minionych 12 lat triumfy święcą filmy Marvel Studios, w przeszłości pojawiły się produkcje bazujące na komiksach Domu Pomysłów, które też miały swoje mocne strony. W serwisie Rotten Tomatoes pojawiło się głosowanie na najlepszego złoczyńcę Marvela, w którym wzięto pod uwagę wszystkie kinowe uniwersa. Kto zwyciężył?

Jak podaje portal CBR, przez ostatni miesiąc na Rotten Tomatoes można było zagłosować na swojego ulubionego złoczyńcę Marvela. Nie ograniczano się jedynie do MCU, ale również filmów o X-Men oraz dwóch poprzednich serii o przygodach Spider-Mana. Wśród kandydatów nie zabrakło takich postaci jak Thanos (Josh Brolin), Loki (Tom Hiddleston), Doctor Octopus (Alfred Molina), Mysterio (Jake Gyllenhaal), Hela (Cate Blanchett), Winter Soldier (Sebastian Stan), Dr. Rice z "Logana" (Richard E. Grant), Sabretooth z "X-Men: Wolverine Geneza" (Liev Schreiber), Apocalypse z "X-Men: Apocalypse" (Oscar Isaac), Magneto (Ian McKellen), czy Mystique (Rebecca Romijn). Postacie starły się z sobą w sześciu rundach.

Do ostatniej doszli dwaj przeciwnicy herosów - Thanos i Loki. Walka miała jednak inny wynik niż w filmie "Avengers: Endgame", bo o 4% głosów zwyciężył brat Thora. Finalny wynik wynosił 52% do 48% dla Lokiego. W głosowaniu wzięło udział ponad 30 tysięcy użytkowników Rotten Tomatoes. Ten finał dodatkowo podkreślił, jak wielki wkład w dzisiejszą popkulturę mają filmy Marvel Studios, bo obaj złoczyńcy nie tylko pochodzą z MCU, ale byli też przeciwnikami Avengers.

foto: print screen z Rotten Tomatoes
fot.

foto: print screen z Rotten Tomatoes

Na zwycięstwo Lokiego miała zapewne wpływ premiera solowego serialu o przebiegłym Asgardczyku, którego pierwszy sezon został zakończony 14 lipca 2021 roku. W ostatnim odcinku zadebiutowała postać, która w przyszłości może namieszać w MCU bardziej niż Loki i Thanos razem wzięci, więc niewykluczone, że przy okazji kolejnego takiego głosowania zwycięzcą będzie ktoś zupełnie inny.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/CBR/Rotten Tomatoes