Zamknij

"Venom 2: Carnage" to najkrótsza produkcja superobhaterska? Ile trwa film Marvela?

14.09.2021 15:02
Venom 2: Carnage - plakat filmu
fot. Everett Collection/East News

Wygląda na to, że "Venom 2: Carnage" będzie najkrótszą produkcją w historii adaptacji filmów Marvela. Ile trwa tytuł z Tomem Hardym w roli głównej?

Niebawem do kin wejdzie druga część filmu "Venom". Według najnowszych informacji produkcja będzie niezwykle krótka, jak na obecne superbohaterskie standardy. Ile trwa "Venom 2: Carnage"?

"Venom 2: Carnage" - ile trwa film Mavela?

W ciągu kilku minionych lat adaptacje komiksów przyzwyczaiły nas do ponad dwóch godzin seansu. Absolutnym rekordzistą jest reżyserska wersja "Ligi Sprawiedliwości", ale Marvel również zaprezentował kilka ponad dwugodzinnych filmów, między innymi "Avengers: Endgame" i "Spider-Man: Far From Home".

Okazuje się, że "Venom 2: Carnage" nie należy do tego typu produkcji. Jak podaje Movieweb, film w reżyserii Andy'ego Serkisa jest jedną z najkrótszych adaptacji komiksów Marvela w historii. Według danych z Fandango - serwisu, za którego pośrednictwem można kupić bilety do kina na terenie USA, produkcja o Symbiocie będzie trwała jedynie 90 minut. Półtoragodzinny film jest więc o wiele krótszy od części pierwszej, której długość wynosiła 2 godziny i 20 minut.

Nawet pierwsze produkcje Marvel Studios, takie jak "Incredibile Hulk" czy "Thor: Mroczny świat" były dłuższe, ponieważ brakowało im kilku minut do dwóch godzin. Najbliżej długości drugiej części "Venoma" jest filmowi "New Mutants", który i tak jest dłuższy o 4 minuty. To zaskakujący obrót spraw, biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z sequelem, więc filmem, który siłą rzeczy powinien być bardziej rozbudowany od poprzedniej części, ponieważ wprowadza wiele nowych wątków do świata przedstawionego. Twórcom "Venom 2: Carnage" udało się jednak zmieścić historię w 90 minutach.

"Venom 2: Carnage" - kiedy premiera?

"Venom 2: Carnage" to ciąg dalszy opowieści o granym przez Toma Hardy'ego Eddiem Brocku - dziennikarzu, który spotkał na swojej drodze jednego z Symbiotów - kosmicznych organizmów, mogących łączyć się z innymi istotami żywymi. Po połączeniu stali się Venomem - trudnym do okiełznania antybohaterem, ratującym San Francisco. Antagonistą jest tytułowy Carnage - inny Symbiot, który postanowił połączyć się z szalonym seryjnym mordercą Cletusem Kasadym, granym przez Woody'ego Harrelsona. Venom będzie musiał stawić czoła potworowi, siejącemu rzeź. Produkcja trafi do amerykańskich kin już 1 października 2021 roku. W Polsce "Venom 2: Carnage" zobaczymy dwa tygodnie później - 15 października 2021 roku.

RadioZET.pl/Movieweb/Fandango