Zamknij

Spider-Man w "Venom 2: Carnage"? Twórca zapowiedział spotkanie Symbiota z bohaterem MCU

15.09.2021 13:05
Venom - plakat filmu
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

Czy w filmie "Venom 2: Carnage" pojawi się Spider-Man? Reżyser produkcji zapowiedział, że prędzej czy później dojdzie do spotkania pajęczego herosa z Symbiotem.

Tom Holland u boku Toma Hardy'ego w filmie o Venomie? O tym marzy wielu fanów obu postaci Marvel Comics. Czy w "Venom 2: Carnage" dojdzie do ich spotkania?

Filmy Marvela - Spider-Man w "Venom 2: Carnage"?

Jednym z największych rozczarowań filmu "Venom" według wielu fanów Marvela była nieobecność Spider-Mana. Pajęczy heros jest w komiksach nierozerwalnie związany ze słynnym Symbiotem, jednak nie pojawił się w genezie jego filmowego odpowiednika. Czy twórcy spełnią oczekiwania fanów w drugiej części przygód Venoma?

W nadchodzącym sequelu "Venoma" zobaczymy ciąg dalszy skomplikowanej relacji Eddiego Brocka z kosmicznym organizmem znanym jako Venom. Tym razem głowy (anty)bohater będzie musiał stawić czoła nowemu zagrożeniu - Symbiotowi o imieniu Carnage. Czy w pojedynku dwóch niebezpiecznych kosmicznych pasożytów znajdzie się miejsce dla Spider-Mana?

Andy Serkis - reżyser kontynuacji "Venoma" w rozmowie z IGN został zapytany o obecność Spider-Mana w serii o Symbiocie. Twórca potwierdził, że do wyczekiwanego spotkania dojdzie. Nie zdradził jednak, kiedy się to stanie.

Każdy chce wiedzieć, kiedy Venom osobiście spotka się ze Spider-Manem. To się nie wydarzy. Żartuję. To się stanie - pytanie brzmi kiedy. Nie chcemy się z tym spieszyć.

Serkis potwierdził więc corssover, ale nie wyjawił, kiedy możemy się go spodziewać. Raczej nie wydarzy się to w filmie "Venom 2: Carnage", chociaż niewykluczone, że w produkcji pojawią się zapowiedzi nadejścia Spider-Mana.

Szkopuł w tym, że prawa do postaci Spider-Mana i wielu postaci z nim związanych należą do Sony Pictures. Wytwórnia kilka lat temu podpisała porozumienie z Marvel Studios, dające zgodę, na wykorzystanie herosa w produkcjach MCU. Umowa dobiega niebawem końca, więc fani głowią się, co to oznacza dla obu kinowych uniwersów - czy Spidey w jakiś sposób przeniesie się do świata stworzonego przez Sony (na przykład dzięki fabule filmu "Spider-Man: No Way Home"), czy może porozumienie zostanie przedłużone, a kinowe uniwersa niejako zostaną ze sobą połączone? Na razie fanom pozostaje czekać na dalszy rozwój wydarzeń i premierę filmu "Venom 2: Carnage".

"Venom 2: Carnage" - kiedy premiera?

W filmie Serkisa oprócz Hardy'ego zobaczymy Woody'ego Harrelsona, który wcieli się w głównego antagonistę - Cletusa Kasady'ego/Carnege'a. W pozostałych rolach wystąpili Michelle Williams, Naomie Harris, Reid Scott i Stephen Graham. "Venom 2: Carnage" trafi do amerykańskich kin już 1 października 2021 roku. W Polsce pojawi się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami - 15 października.

RadioZET.pl/IGN