Zamknij

Henry Cavill w filmach Marvela? W kogo może wcielić się odtwórca Supermana?

06.05.2021 14:29

Henry Cavill nową gwiazda Marvel Studios? Tak głoszą najnowsze plotki, dotyczące przyszłości aktora znanego z roli Supermana i Wiedźmina. Kogo mógłby zagrać?

Człowiek ze stali - Herny Cavill jako Superman - kadr z filmu DC
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Świat filmów Marvela powiększa się z roku na rok, angażując w uniwersum kolejne hollywoodzkie gwiazdy. Czy jedna z nich będzie Henry Cavill - aktor kojarzony dotychczas z rolą Supermana?

Filmy Marvela - Henry Cavill nową gwiazdą MCU?

Film "Avengers: Endame" był symbolicznym zakończeniem pierwszej dekady filmów Marvela i jednocześnie rozpoczęciem zupełnie nowego rozdziału kinowego uniwersum. W przyszłości zobaczymy mniej znanych bohaterów, którzy zajmą miejsce ikonicznych herosów, pożegnanych w czwartej części "Avengers". Czy w jedną z nowych postaci wcieli się Henry Cavill?

Jak podaje portal We Got This Covered, powołując się na Daniela Richtmana - niezależnego dziennikarza, którego przecieki dotyczące filmów wielokrotnie się potwierdziły, twórcy MCU prowadzą rozmowy z Cavillem na temat jednej z przyszłych ról. Odtwórca Supermana miałby się wcielić w popularnego super silnego herosa znanego z komiksów Marvela - Herculesa.

Plotka ma uzasadnienie w dwóch faktach. Po pierwsze Cavill prawdopodobnie nie zagra już bohatera DC, ponieważ Warner Bros. pracuje obecnie nad rebootem przygód Człowieka ze Stali. Po drugie w filmie "Thor: Love and Thunder" Russell Crowe wcieli się w Zeusa, co oznacza, że prawdopodobnie prędzej czy później na dużym ekranie zobaczymy jednego z synów greckiego boga - Herculesa. W komiksach mitologiczny bohater, podobnie jak Thor, był członkiem Avengers. Istnieje też szansa, że czwarta część przygód boga piorunów nie będzie jedyną produkcją zapowiadającą debiut greckich bóstw. Twórca pierwowzoru nadchodzącego filmu "Eternals" - Jack Kirby, tworząc drużynę nieśmiertelnych ludzi, silnie inspirował się różnymi systemami wierzeń, w tym mitologią basenu Morza Śródziemnego. Możliwe, że Olimpijczycy zostaną przynajmniej wspomnieni w filmie Chloé Zhao.

loader

"Eternals" - kiedy premiera?

Czy Hercules pojawi się w MCU i zagra go Cavill? Na razie jest to tylko plotka. Zresztą nie wcale taka nowa, bo fani aktora od dawna widzieli go w roli jednego z herosów Marvela. Inną postacią, którą mógłby zagrać Cavill jest ich zdaniem Captain Britain, który też może zostać zapowiedziany w "Eternals" za sprawą innego brytyjskiego bohatera potwierdzonego w filmie Zhao - Black Knighta, w którego wcieli się znany z "Gry o tron" Kit Harington. Czy któreś z przewidywań widzów się potwierdzą? Przekonamy się już 5 listopada 2021 roku, kiedy "Eternals" trafią do kin. Na "Thora 4" poczekamy nieco dłużej, bo do 11 lutego 2022 roku. 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/We Got This Covered