Zamknij

Filmy Marvela: w 2022 roku zobaczymy "tylko" sześć produkcji MCU

Sergiusz Kurczuk
29.03.2022 14:09

Ile filmów i seriali Marvela zobaczymy w roku 2022? Szefowie studia oficjalnie potwierdzili liczbę produkcji, które zadebiutują w kinach i na platformie Disney+.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness - plakat filmu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały prasowe

Jeden z oddziałów Marvel Studios oficjalnie potwierdził, że w roku 2022 zobaczy sześć produkcji: trzy seriale i trzy filmy dziejące się w MCU. O których tytułach mowa? Kiedy możemy spodziewać się ich w kinach i na platformie Disney+?

Jak podaje CBR, na Twitterze Marvel Studios Thailand pojawiła się informacja, według której określono, ile produkcji o superbohaterach zobaczymy w roku 2022.

Non Kornpat, Alek Theeradej i Matthew Dean, przedstawiciele "3 pokoleń fanów Marvela w Tajlandii" świętują Erę Marvela. Witamy we wszystkich sześciu filmach Marvel Cinematic Universe (MCU) i serialach z 2022 roku, na które fani obejrzą w tym roku.

Poniżej prezentujemy rozpiskę dat premier nadchodzących tytułów MCU.

Seriale Marvela w 2022 roku: daty premier

W 2021 roku zadebiutowały pierwsze produkcje w odcinkach, które oficjalnie rozgrywają się w Marvel Cinematic Uniwerse - tym samym świecie co filmy Marvel Studios. Mowa o "WandaVision", "The Falcon and the Winter Soldier", "Lokim" i "Hawkeye".

Na horyzoncie widać już kolejne nowości. Tym razem nie będą to kontynuacje przygód dobrze znanych postaci, ale debiuty zupełnie nowych bohaterów w świecie seriali. Już 30 marca 2022 roku na platformie Disney+ będziemy mogli zobaczyć pierwszy odcinek serialu "Moon Knight" z Oscarem Isaakiem w roli tytułowej. 8 czerwca 2022 roku zadebiutuje natomiast "Ms. Marvel", w którą wcieliła się Iman Vellani. Ostatnim serialem roku 2022 będzie "She-Hulk" z Tatianą Maslany w głównej roli. Na razie nie zdradzono daty premiery serialu, ale zapewne produkcja trafi do bazy platformy w drugiej połowie roku.

Filmy Marvela w 2022 roku: daty premier

Inaczej niż w przypadku seriali prezentuje się harmonogram filmów Marvela. Tutaj zobaczymy same powroty, bo swoje premiery będą miały sequele trzech popularnych serii.

Już 6 maja 2022 roku Benedict Cumberbatch ponownie powróci do roli Doktora Strange'a w filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness". Tym razem mag będzie musiał połączyć siły ze starymi i nowymi przyjaciółmi, by zatrzymać tytułowe szaleństwo multiwersum. 8 czerwca 2022 roku Chris Hemsworth po raz czwarty pojawi się w solowej części przygód Thora. Film "Thor: Love and Thunder" zaprezentuje jednak nowe wcielenie boga piorunów. Thor zostanie bowiem Jane Foster grana przez Natalie Portman. Natomiast 11 listopada 2022 roku zobaczymy film "Black Panther: Wakanda Forever" - kontynuację hitu z Chadwickiem Bosemanem w roli tytułowej, który zmarł nagle w roku 2021. Z tego powodu na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat fabuły sequela.

loader

RadioZET.pl/CBR/Twitter

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET