Zamknij

Filmowa autobiografia Patryka Vegi z zaskakującym tytułem. Kiedy premiera „Niewidzialnej wojny“?

08.07.2022 09:50

„Niewidzialna wojna“ to tytuł filmowej autobiografii Patryka Vegi, polskiego reżysera, którego kolejne produkcje budzą sporo kontrowersji i często stają się hitami. Autobiograficzny film ma być ostatnią polską produkcją reżysera, przed rozpoczęciem pracy z zagranicznymi gwiazdami. Kiedy premiera?

Patryk Vega na premierze Pitbulla
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

„Niewidzialna wojna” to wedle zapowiedzi samego reżysera ostatni polski film Patryka Vegi. Filmowa autobiografia, która ma pokazać życie reżysera „bez cenzury” i przybliżyć sposób myślenia autora scenariuszy do „Pitbulla” i jego kolejnych części, „Botoksu” czy „Kobiet mafii”, czyli trzech największych frekwencyjnych hitów polskiego twórcy. 

W informacji prasowej czytamy, że Patryk Vega to „twórca niepokorny, kontrowersyjny, rezonujący – nigdy obojętny”. Film, do którego scenariusz napisał sam Vega, ma przyjrzeć się początkom kariery reżysera i zdradzić odpowiedzi na pytania o to kim był, zanim chwycił za kamerę i jakie wydarzenia ukształtowały jego wrażliwość – zarówno jako człowieka, jak i filmowca. Film będzie stanowić więc zakulisowy zapis życia twórcy, którego większość produkcji wojuje na polskim rynku. Kino Świat w swoich materiałach przypomina, że bilety na filmy Patryka Vegi sprzedały się w ponad 40 mln egzemplarzy, a w trakcie wieloletniej kariery reżyser współpracował z największymi gwiazdami.

W materiale pada także pytanie: „Co do tego wszystkiego ma wpis do Księgi Rekordów Guinnessa?”. Jest to jedna z  zagadek, na którą odpowiedź dostaniemy w najnowszym filmie reżysera.

„Niewidzialna wojna” – plakat filmu

Wraz z informacją o dacie premiery, w sieci pojawił się też pierwszy plakat produkcji. Materiał prezentuje się następująco:  

„Niewidzialna wojna” – kiedy premiera? 

Filmowa biografia Vegi zapowiedziana jest na 30 września 2022. Na razie nieznany jest skład obsady  filmu, ale dystrybutor już zapowiada, że ogłoszenie tego castingu będzie dużym wydarzeniem. Czekamy.

loader

Czytaj także: "Thor: Miłość i grom": oceniamy najnowszy film o przygodach Thora [RECENZJA]

RadioZET.pl/informacja prasowa Kino Świat

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.