Zamknij

Netflix zapowiada "Film o policjantach", czyli dość niekonwencjonalny dokument [ZWIASTUN]

07.09.2021 18:40
Netflix zapowiada "Film o policjantach", czyli dość niekonwencjonalny dokument [ZWIASTUN]
fot. materiały prasowe Netflix

"Film o policjantach" to meksykański dokument Netflixa, który przybliży nam sposób funkcjonowania bodaj najbardziej kontrowersyjnych służb na świecie. Zaprezentowano pierwszy zwiastun, który zapowiada dość nieszablonową produkcję.

Netflix słynie z głośnych i ciekawych dokumentów, zarówno na polu filmów, jak i seriali. Najnowsza produkcja platformy (która właśnie doczekała się zwiastuna) wygląda jednak jak coś, czego dotąd nie widzieliśmy. Co wyróżnia "Film o policjantach", który zdobył statuetkę Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu Berlinale?

"Film o policjantach": zwiastun ciekawego dokumentu Netflixa

"Film o policjantach" to - zgodnie z zapowiedzią - wykraczający poza granice gatunku dokument poświęcony policji, czyli jednej z najbardziej kontrowersyjnych instytucji zarówno w Meksyku, jak i na świecie. Produkcja ma postawić pytania o przyczyny kryzysu bezkarności, który od lat trawi wymiar sprawiedliwości.

W trakcie seansu swoją historię opowiedzą nam Teresa i Montoya - dwoje ludzi, którzy zgodnie z rodzinną tradycją dołączyli do policji, jednak ich ideały i nadzieje zostały zmiażdżone przez dysfunkcyjny system. "Film o policjantach" to produkcja mocno nieszablonowa, w której reżyser lubi zaskakiwać widza i bawić się granicami literatury faktu

"Film o policjantach": kiedy premiera na Netflix?

Za kamerą stanął Alonso Ruizpalacios, który wraz z Davidem Gaytánem napisał również scenariusz. W obsadzie znaleźli się zaś Mónica Del CarmenRaúl Briones. "Film o policjantach" zadebiutuje w wybranych kinach już w październiku, a 5 listopada 2021 roku wyląduje na Netflixie.

RadioZET.pl/Netflix