Zamknij

"Peaky Blinders" nie zakończy się na 6. sezonie. Powstaje filmowa kontynuacja serialu

08.10.2021 08:18

Serial "Peaky Blinders" doczeka się zamknięcia w postaci pełnometrażowego filmu. Twórca serii - Steven Knight potwierdził, kiedy wystartuje praca na planie produkcji. 

Peaky Blinders - KATE PHILLIPS , CILLIAN MURPHY , HELEN MCCRORY , PAUL ANDERSON , JOE COLE , SOPHIE RUNDLE , FINN COLE , HARRY KIRTON, AIMEE-FFION EDWARDS - kadr z serialu
fot. Album Online/East News

Twórca głośnego serialu "Peaky Blinders" zdradził, że po 6. sezonie dramatu historycznego widzów czeka kontynuacja w postaci filmu pełnometrażowego. Wiemy, kiedy ruszą prace na planie zdjęciowym.

"Peaky Blinders": powstaje filmowa kontynuacja serialu

Akcja produkcji BBC, dostępnnej w Polsce dzięki platformie Netflix, rozgrywa się w Wielkiej Brytanii, tuż po zakończeniu I wojny światowej. Widzowie śledzą losy Thomasa Shelby’ego - lidera gangu Peaky Blinders, który działa w Birmingham. Obecnie fani czekają na finałowy sezon serialu.

Zobacz także

6. odsłona "Peaky Blinders" nie będzie jednak pożegnaniem z bohaterami produkcji. Jak podaje Variety, twórca serii - Steven Knight, potwierdził, że trwają prace nad filmem, który zwieńczy opowieść o Shelbym. Filmowiec opowiedział o nadchodzącej produkcji w ostatnim wywiadzie.

[Po zakończeniu prac na finałem serialu] napiszę film, który zostanie osadzony i nakręcony w Birmingham. I prawdopodobnie będzie to koniec drogi dla "Peaky Blinders", jakie znamy.

Twórca potwierdził również, że zdjęcia do filmu "Peaky Blinders" ruszą w roku 2023. Oznacza to, że na premierę filmu poczekamy jeszcze kilka lat. Na razie nie zdradzono fabuły pełnometrażowej produkcji, ale prawdopodobnie będzie powiązana z wydarzeniami z finałowego sezonu serialu. Knight zasugerował również, że w przyszłości mogą pojawić się seriale, które będą związane z "Peaky Blinders". Zastrzegł jednak, że ewentualne spin-offy serialu prawdopodobnie będą tworzone przez innych filmowców, ponieważ Knight chce już oddać pałeczkę.

Zobacz także

"Peaky Blinders" sezon 6: kiedy premiera na Netflix?

Zakończenie serialu trafi na Netflix na początku roku 2022. Na razie nie podano jednak szczegółowej daty premiery. W "Peaky Blinders" wystąpili Cillian Murphy, Sam Neill, Helen McCrory, Paul Anderson, Annabelle Wallis, Sophie Rundle, Tom Hardy, Adrien Brody oraz Aidan Gillen.

loader

RadioZET.pl/Variety