Festiwal filmowy w Cannes –poznaliśmy wszystkich członków Jury pod przewodnictwem Spike’a Lee

24.06.2021 12:29

Festiwal filmowy w Cannes to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowego kalendarza kinoholików. W tym roku impreza odbędzie się w lipcu, a my właśnie poznaliśmy pełny skład Jury. Kto dołączy do Spike’a Lee na imprezie na Lazurowym Wybrzeżu?

Cannes 2021 - plakat
fot. materiały prasowe Cannes Film Festival

Festiwal filmowy w Cannes powraca ze stacjonarną edycją. Po tym jak w 2020 roku impreza nie odbyła się z powodu pandemii koronawirusa, w 2021 jedno z największych wydarzeń filmowych powraca, w nowym letnim terminie. Tegoroczna, 74. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 6-18 lipca. Właśnie poznaliśmy pełny skład Jury, które wyłoni tegorocznych zwycięzców festiwalu.

Spike Lee przewodniczącym Jury. Kto do niego dołączył?

Amerykański filmowiec, Spike Lee, najlepiej znany z takich produkcji jak „Rób co należy”, „Ona się doigra” czy „BlacKkKlansman. Czarne Bractwo”, został przewodniczącym tegorocznego Jury festiwalu. Właśnie ogłoszono pozostałych członków ekipy, która wręczy Złotą Palmę i pozostałe wyróżnienia.

W skład tegorocznego Jury festiwalu filmowego w Cannes wchodzą: amerykańska aktorka i reżyserka Maggie Gyllenhaal, francuska aktorka Melanie Laurent, francusko-senegalska aktorka i reżyserka Mati Diop, austriacka reżyserka Jessica Hausner, francuska piosenkarka Mylene Farmer, a także francuski aktor Tahar Rahim, brazylijski reżyser Kleber Mendoca Filho czy południowokoreański aktor Song Kang-ho, najlepiej znany z roli w doskonały thrillerze „Parasite”.

Członkowie Jury ocenią wspólnie 24 filmy, które trafiły do Konkursu Głównego festiwalu w Cannes. Wśród nich znalazły się produkcje takich reżyserów jak: Wes Anderson, Leos Carax, Nadav Lapid, Bruno Durmont, Sean Baker czy Joachim Trier.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Festiwal filmowy w Cannes 2021 – kiedy poznamy zwycięzców?

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni już w piątek 17 lipca podczas gali zamknięcia festiwalu. Wartym wynotowania jest, że jeden film – Film Otwarcia – musical „Annette” Leos Caraxa trafi do polskich kin tego samego dnia, czyli tuż przed ogłoszeniem wyników festiwalu.

Czytaj także: Co obejrzeć w tym tygodniu? Najciekawsze filmowe i serialowe premiery [21.06-27.06]