Zamknij

"Fantastyczna Czwórka": Marvel znalazł scenarzystów nadchodzącego filmu. Kiedy premiera?

22.09.2022 14:33

Do prac nad filmem Marvela "Fantastyczna Czwórka" dołączyli Jeff Kaplan i Ian Springer. To właśnie oni odpowiedzą za scenariusz nadchodzącej produkcji MCU.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness - John Krasinski - kadr z filmu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały prasowe

"Fantastyczna Czwórka" to jeden z najbardziej wyczekiwanych spośród nadchodzących filmów Marvela. Z tygodnia na tydzień tytuł klaruje się coraz bardziej. Do grona twórców dołączyli scenarzyści Jeff Kaplan i Ian Springer.

"Fantastyczna Czwórka": film Marvela ma już scenarzystów

Chociaż Fantastic Four to pierwsi bohaterowie, którzy zadebiutowali na kartach komiksów Marvela, nie dość, że brakuje ich w MCU, to jeszcze do tej pory nie powstała filmowa adaptacja, spełniająca wyobrażenia fanów drużyny. Kiedy jednak Disney przejął wytwórnię 20th Century Fox, a co za tym idzie prawa do X-Men i Pierwszej Rodziny Marvela, miłośnicy superbohaterów zaczęli żyć nową nadzieją.

I rzeczywiście, szefowie Marvel Studios potwierdzili, że w przyszłości zobaczymy zupełnie nową odsłonę Fanatycznej Czwórki. Przebłyski drużyny pojawiły się w filmie "Doktor Strange w Multiwersum Szaleństwa", gdzie John Krasinski ku uciesze widzów wystąpił gościnnie w roli Mr. Fantastica/Reeda Richardsa. Podczas wydarzenia D23 2022 oficjalnie potwierdzono, że reżyserem filmu zostanie Matt Shakman - twórca serialu "WandaVision".

Jak podaje Deadline, Marvel zatrudnił dwie kolejne osoby do pracy nad "Fantastyczną Czwórką". Jeff Kaplan i Ian Springer pomogą Shakmanowi jako scenarzyści filmu. Chociaż nazwiska scenarzystów nie są specjalnie rozpoznawane, mają już za sobą wspólną pracę. Kaplan i Springer napisali scenariusz do nadchodzącej komedii Maxa Barbakowa pod tytułem "Disaster Wedding". Wygląda więc na to, że prezes Marvel Studios - Kevin Feige dostrzegli w duecie coś, co pomoże wprowadzić Fantastic Four do filmowo-serialowego uniwersum.

"Fantastyczna Czwórka": kiedy premiera filmu Marvela?

Chociaż o samym filmie nie wiemy praktycznie nic, podczas San Diego Comic Con 2022 zdradzono, że produkcja trafi do kin już 8 października 2024 roku. Oznacza to więc, że niebawem poznamy więcej szczegółów dotyczących nowej "Fantastycznej Czwórki". Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w głównych bohaterów, ani czy Krasinski powróci do swojej roli z sequela "Doktora Strange'a".

loader

RadioZET.pl/Deadline