Zamknij

Ezra Miller zastraszał kolejną ofiarę. Kobieta opisała przerażające zachowanie aktora

01.07.2022 10:51
Ezra Miller
fot. Hawaii State Judiciary/Associated Press/East News

Ezra Miller miał zaatakować kobietę z Niemiec i sprawić, że nie czuła się bezpiecznie we własnym domu. Ofiara aktora opisała jego niepokojące zachowanie.

Gwiazdor filmu "The Flash" od jakiegoś czasu ma kłopoty z prawem. Świat usłyszał o kolejnym przemocowym zachowaniu ze strony Ezry Millera. Tym razem ofiarą miała być kobieta z Niemiec, którą aktor zastraszał w jej własnym domu.

Ezra Miller zastraszał kobietę w jej domu

Agresywne zachowanie Ezry Millera jest nagłaśniane od kilku miesięcy. Aktor kilkukrotnie dopuszczał się ataków i nękania, za co był aresztowany. Ostatnio kontrowersje wzbudziły oskarżenia ze strony rodziców młodej dziewczyny, którzy twierdzą, że gwiazdor filmów DC zastraszał ich niepełnoletnią córkę oraz podawał jej narkotyki.

Jak podaje Variety, w lutym 2022 roku w Berlinie miało dojść do kolejnego ataku Millera. Tym razem ofiarą była kobieta o imieniu Nadia. Ich znajomość trwała dwa lata, ale głównie opierała się na wysyłanych sobie wiadomości. Spotkali się w zasadzie raz i uprawiali wówczas seks. Jak podkreśliła kobieta, do stosunku doszło za obopólną zgodą. W końcu kobieta postanowiła zaprosić Millera do swojego mieszkania w Berlinie.

Spotkanie przebiegało normalnie, aż do momentu, w którym Nadia zwróciła uwagę aktorowi, że w jej domu nie wolno palić. Miller wówczas wpadł w szał.

To go sprowokowało. Poprosiłam, żeby wyszedł - około 20 razy, może więcej. Zaczął mnie obrażać, że jestem "transfobicznym g***em". Że jestem "nazistką". Było to dla mnie bardzo stresujące. Chodził po moim domu, rozglądał się wokoło, dotykał wszystkiego, rozkładał liście tytoniu na podłodze. To było obrzydliwe i bardzo nachalne.

Wyzwiska pod adresem kobiety bardzo ją dotknęły, ponieważ jest potomkinią osób ocalałych z Holocaustu. Podkreśliła, że nie czuła, by Miller mógł wyrządzić jej krzywdę na tle seksualnym, ale bała się, że zaatakuje ją fizycznie. Całe zdarzenia było dla niej bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem.

Po rzekomym incydencie z ofiarą miało kontakt pięć osób - dwoje przyjaciół Nadii, jej prawnik, obrońca praw kobiet i niemiecki pracownik socjalny. Wszyscy potwierdzili jej wersję wydarzeń. W kwietniu Nadia złożyła oficjalną skargę do sądu. Niemiecka prokuratura potwierdza, że prowadziła śledztwo w sprawie zachowania Millera, ale w chwili opuszczenia Niemiec przez aktora, śledztwo zostało umorzone.

Miesiąc po zajściu dotarły do niej doniesienia medialne o wydarzeniach z Hawajów, gdzie Miller również dopuścił się ataków.

Wydaje mi się, że jest w tym jakiś wzór. On nagle wybucha gniewem.

Co dalej stanie się z aktorem?

Pomoc dla ofiar przemocy:

  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 - telefon pracuje całodobowo 
  • Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
  • Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)
  • Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
  • Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12.00 do 18.00 telefoniczny dyżur prawny)
  • Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
  • Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele- 800 280 900 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00.

"The Flash": Warner Bros. odcina się od Ezry Millera

W obliczu wszystkich kontrowersji wokół Millera, wytwórnia Warner Bros. Discovery podobno planuje zerwanie współpracy z aktorem po premierze filmu "The Flash", która ma nastąpić w 2023 roku. Przedstawiciele studia są obecnie w kropce. Nie zamierza zastępować aktora kimś innym, ponieważ większa część zdjęć została już nakręcona. Obecnie twórcy filmu mają nadzieję, że afery wokół Millera ucichną w okolicach premiery superbohaterskiej produkcji. Miller był też jedną z gwiazd serii "Fantastyczne zwierzęta". Co ciekawe, kiedy okazało się, że Johnny Depp jest przemocowcem, wytwórnia Warner Bros. zerwała z nim współpracę, zastępując go Madsem Mikkelsenem.

RadioZET.pl/Variety