Zamknij

Fani Marvela znaleźli błąd w zapowiedzi "Eternals". Czy wpadka była celowa?

04.05.2021 12:38

Marvel wypuścił pierwszą oficjalną zapowiedź filmu "Eternals". Fani zauważyli jednak mały błąd w teaserze. Czy to rzeczywiście wpadka? A może element uznany za pomyłkę został użyty celowo?

Eternlas - logo filmu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały prasowe

"Eternlas" to jeden z wyczekiwanych filmów Marvela, który zaliczył roczną obsuwę z powodu pandemii koronawirusa. W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź nowej produkcji nagrodzonej Oscarem 2021 Chloé Zhao. Czy w teaserze możemy dostrzec błąd twórców? A może chodzi o coś zupełnie innego?

"Eternals" - wpadka z teaserze filmu Marvela?

Kiedy głoszono, że Marvel Studios podejmie się przeniesienia na duży ekran przygód superherosów znanych jako Eternals, nawet fani komiksów nie zawsze wiedzieli, kim są postacie. Ostatnie miesiące sprawiły jednak, że "Eternals" w reżyserii Chloé Zhao to jeden z najbardziej oczekiwanych produkcji MCU.

Po miesiącach oczekiwań w sieci w końcu zadebiutowała pierwsza zapowiedź wideo nowego filmu Marvela. Oprócz różnego rodzaju analiz i reakcji fanów, w sieci można natknąć się na głosy sugerujące, że twórcy teasera... popełnili błąd nieprzystojący profesjonalistom.

Powyższy tweet daje do zrozumienia, że twórcy nie dopatrzyli się szczegółu pozornie nierzucającego się w oczy. Mowa o obecności w kadrze ekipy filmowej i kamery. Tego typu sytuacje czasem zdarzają się nawet w największych hollywoodzkich produkcjach i często zdarza się, że bystroocy widzowie dostrzegają widoczne w ułamku sekundy niedopatrzenia operatorów, którzy nie zauważyli pracowników planu wchodzących w kadr.

Ale czy jednak w przypadku tak wielkiego tytułu można mówić o tego typu błahej wpadce? Tym bardziej że tworząc teaser, montażysta zauważyłby błąd operatora i starał się go zamaskować. A może ekipa widoczna w teaserze została umieszczona celowo? Miłośnicy komiksów Marvela skłonią się raczej w kierunku tej drugiej interpretacji.

Kamera jest widoczna we fragmencie sceny, w której pojawia się Kumail Nanjiani - aktor, wcielający się w członka tytułowej drużyny imieniem Kingo. W oryginalnym komiksie stworzonym przez Jacka Kirby'ego, niektórzy z żyjących na Ziemi tysiące lat Eternals, postanowili wtopić się w ludzkie otoczenie. Komiksowy Kingo postanowił, że zostanie gwiazdą filmów akcji. Dzięki swoim nadludzkim mocom, bez problemu wykonywał niebezpieczne sceny filmowe i stał się bożyszczem tłumów. Niewykluczone, że podobnie będzie w filmie "Eternals", stąd obecność pozostałości po planie zdjęciowym w zapowiedzi produkcji.

Istnieje szansa, że film Zhao będzie bazował na serii stworzonej przez Neila Gaimana, w której Eternals "zapomnieli" o tym kim są naprawdę i wiedli zwykłe ludzkie życia, aż do momentu "przebudzenia". Być może w nadchodzącej produkcji zobaczymy podobny pomysł, który tłumaczyłby, dlaczego Kingo został aktorem.

"Eternals" - kiedy premiera?

O tym przekonamy się jednak dopiero za kilka miesięcy. Opóźniony o rok film "Eternals" trafi do kin 5 listopada 2021 roku. W produkcji Marvela oprócz Nanjianiego wystąpili również Angelina Jolie, Salma Hayek, Richard Madden, Brian Tyree Henry, Lauren Ridloff, Lia McHugh, Don Lee, Barry Keoghan oraz Kit Harington.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Twitter