Zamknij

"Eternals": zobacz usuniętą scenę z filmu Marvela [WIDEO]

11.01.2022 13:56

Film Marvela "Eternals" niebawem trafi do sprzedaży w wersji domowej. Z tego powodu w sieci zadebiutowała jedna z usuniętych scen. Co przedstawia?

Eternals - Barry Keoghan - kadr z dilmu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały prasowe

Fani "Eternals" będą mieli niebawem okazję po raz pierwszy zobaczyć film Marvela w domu. Twórcy zaprezentowali w sieci jeden z dodatków, które pojawią się w wersji cyfrowej oraz na płytach Blu-ray i DVD z produkcji MCU. Mowa o usuniętej scenie.

"Eternals": usunięta scena z filmu Marvela

Produkcja w reżyserii Chloé Zhao, mimo negatywnych recenzji ze strony krytyków filmowych, była bardzo ciepło odebrana przez fanów Marvela. "Eternals" nie tylko wprowadza nowe postacie i rozbudowuje kinowe uniwersum w kierunku, w którym wcześniej nie podążało, ale również prezentuje niespotykany do tej pory w MCU klimat.

Trwający ponad dwie i pół godziny film został i tak skrócony, o czym świadczą sceny, finalnie usunięte z kinowej wersji produkcji. Jedna z nich trafiła do sieci w ramach zapowiedzi domowej edycji "Eternals", która niebawem trafi do sprzedaży. Co znajduje się w niewykorzystanym fragmencie?

Usunięta scena przedstawia konwersację dwóch głównych bohaterek - Sprite i Makkari. Pierwsza z nich siedzi naprzeciw ruin Babilonu - starożytnego miasta, które Eternals pomogli zbudować ludziom. Miejsce uważane jest przez Sprite za jej prawdziwy dom na Ziemi. Superszybka członkini grupy zastanawia się, skąd ta nostalgia towarzyszki. Wywiązuje się dyskusja, w której Makkari podkreśla znaczenie ludzkości. Powołuje się przy tym na przykład walki Avengers z Thanosem. Niektórzy z nich poświęcili wszystko, by ratować świat.

Rozmowa wpisuje się w wydarzenia ukazane w filmie Zhao. Eternals odkryli bowiem swoje prawdziwe pochodzenie i dowiedzieli się, jakie zadanie w rzeczywistości wykonują. Prawda na temat ich natury sprawiła, że grupa podzieliła się na dwie frakcje. Co ciekawe usunięta scena zawiera gest w języku migowym, który oznacza imię Thanosa. Odnosi się on do charakterystycznego pomarszczonego podbródka złoczyńcy.

"Eternals": kiedy premiera domowej edycji filmu Marvela?

Na razie nie wiadomo, kiedy polscy fani Marvela będą mieli okazję obejrzeć "Eternals" w domu. W USA film w wersji cyfrowej trafi do dystrybucji już 12 stycznia 2022 roku. Miłośnicy tradycyjnych nośników - płyt DVD i Blu-ray, będą musieli poczekać ponad miesiąc. Produkcja znajdzie się w sklepach 15 lutego 2022 roku.

W filmie Chloé Zhao wystąpili Gemma Chan (Sersi), Richard Madden (Ikaris), Kumail Nanjiani (Kingo), Lauren Ridloff (Makkari), Brian Tyree Henry (Phastos), Salma Hayek (Ajak), Lia McHugh (Sprite), Don Lee (Gilgamesh), Angelina Jolie (Thena), Barry Keoghan (Druig), Kit Harington (Dane Whitman/Black Knight) oraz Harry Styles (Eros/Starfox). "Eternals" trafili do kin na całym świecie 5 listopada 2021 roku.

loader

RadioZET.pl/YouTube

Najlepsze seriale superbohaterskie. 11 tytułów, które koniecznie powinniście obejrzeć