Zamknij

"Eternals": jaką przyszłość filmów Marvela zapowiadają sceny po napisach?

09.11.2021 13:13

W filmie Marvela "Eternals" pojawiają się dwie sceny po napisach. Co mówią na temat przyszłości nadchodzących produkcji MCU?

Eternals - kadr z filmu Marvela
fot. Marvel Studios/Disney/Ferrari Press/East News

UWAGA! Ten artykuł może zawierać SPOILERY! Czytasz na własną odpowiedzialność.

5 listopada 2021 roku na całym świecie do kin wszedł wyczekiwany film Marvela "Eternals". Produkcja w reżyserii Chloé Zhao z doborową gwiazdorską obsadą nie odstaje od innych tytułów MCU i w niej również pojawiły się sceny po napisach. Co się w nich znajduje?

"Eternals": sceny po napisach w nowym filmie Marvela

Film otrzymał zaskakująco niskie noty od wielu profesjonalnych recenzentów, ale kilka godzin po premierze w sieci pojawiły się recenzje zwyczajnych widzów, zbilansowały negatywny odbiór "Eternals". Powód "nieświeżości" według serwisu Rotten Tomatoes nie jest do końca znany, co zresztą zweryfikował sukces komercyjny filmu Zhao.

Zobacz także

Chociaż produkcja odstaje od poprzednich filmów Marvela nie tylko pod względem średniej ocen, ale również niezwykłego klimatu, którego dotąd w MCU nie było, nie uciekła od tradycyjnych zabiegów, takich jak sceny po napisach. W "Eternals" pojawiły się aż dwa dodatki dla fanów.

"Eternals": kim są Starfox i Pip?

Pod koniec filmu część tytułowych herosów: Thena, Makkari i Druig, wyruszyli na statku Domo w poszukiwaniu innych przedstawicieli swojego gatunku, by wyjawić im prawdę na temat ich pochodzenia i prawdziwego celu istnienia. Na pokładzie statku pojawiają się jednak niespodziewani goście: Pip the Troll oraz Starfox znany również jako Eros - brat Thanosa. Niskorosłemu kosmicie głosu użyczył Patton Oswalt, natomiast w przystojnego kosmicznego uwodziciela, wcielił się Harry Styles. Obaj postanowili dołączyć do Eternals w przygodzie.

O tym, że Starfox zadebiutuje w MCU plotkowano od kiedy pojawiła się informacja na temat powstawania "Eternals". Eros zadebiutował w komiksie "Invincible Iron Man" #55 z 1973 roku. Został stworzony przez Jima Starlina, który w tym samym numerze przygód Avengera zaprezentował również po raz pierwszy Thanosa i jego ojca Mentora. Starfox, wiodący dość hulaszczy tryb życia, funkcjonował jako postać marginalna kosmosu Marvel Comics, ale zyskał na znaczeniu, kiedy w latach 80. dołączył na jakiś czas do Avengers. W kolejnych okresach pojawiał się jako członek Dark Guardians, ale częściej pełnił drugoplanową rolę w różnych seriach komiksowych.

W komiksach Eros jest potomkiem Eternala A'larsa znanego jako Mentor, który po konflikcie ze swoimi pobratymcami przeniósł się z częścią swoich popleczników na księżyc Saturna o nazwie Tytan. Tam zakochał się w Sui-San, która urodziła mu dwóch synów - Erosa i Thanosa. Starfox jest więc po części Eternalem, więc przejawia wszystkie, niemal boskie moce typowe dla tego podgatunku ludzi. Dodatkowo dysponuje mocą manipulowania emocjami innych istot, więc często pojawia się jako dość problematyczna postać, szczególnie w kontekście jego podbojów miłosnych.

Zobacz także

Pip the Troll to również postać stworzona przez Starlina. Zadebiutował w "Strange Tales" #179 z 1975 roku. Jest przedstawicielem rasy Laxidazian, który przejawiał umiłowanie do napojów wysokoprocentowych. Po jednej z pijatyk z laxidaziańskimi trollami (podgatunkiem jego rasy), obudził się z cechami dla nich charakterystycznymi. Oprócz wyglądu zmienił się też jego charakter. Nieokrzesany Pip stał się niepożądany wśród Laxidazian, więc stał się swego rodzaju kosmiczną ćmą barową. Często wplątywał się jednak we wspólne przygody wraz z takimi postaciami jak Silver Surfer czy Adam Warlock. 

Po pokonaniu Thanosa i odebrania mu Klejnotów Nieskończoności przez Adama Warlocka, Pip stał się członkiem grupy Infinity Watch - strażników potężnych artefaktów. Troll otrzymał Klejnot Przestrzeni, dzięki któremu posiadł umiejętność teleportacji. Obecnie w komiksach dysponuje również supersiłą.

Obaj bohaterowie mogą być związani zarówno z przyszłością Eternals, Avengers, jak i Strażników Galaktyki, tym bardziej że w serii filmów o tych ostatnich herosach, niebawem zadebiutuje Adam Warlock. Na razie jednak nie wiadomo dokładnie jakie plany dla Starfoxa i Pipa mają twórcy MCU.

"Eternals": kim jest Black Knight?

W drugiej scenie po napisach widzimy zapowiedź kontynuacji losów Dane'a Whitmana - ukochanego Sersi. Pod koniec filmu Dane chce powiedzieć Eternalce o swojej skomplikowanej przeszłości. Rozmowę przerywa jednak Celestial Arishem, który porywa Sersi i teleportuje się z ziemskiej galaktyki. O tym, co Dane chciał powiedzieć dziewczynie, dowiadujemy się w drugiej scenie po napisach.

Dane otwiera skrzynię z emblematem drapieżnego ptaka - jego rodzinnego herbu, w której znajduje się magiczny miecz - wcześniej wspomniana przez Kingo broń o nazwie Ebony Blade. Kiedy Whitman sięga po oręż z dziwną ciemną klingą, słyszymy tajemniczy głos, który pyta Dane'a czy na pewno jest na to gotowy. Kilka dni po premierze filmu reżyserka potwierdziła w rozmowie z Fandom, że druga scena po napisach to debiut nowego Blade'a, w którego wcieli się Mahershala Ali. To właśnie ten aktor, wypowiada słowa w kierunku zszokowanego Whitmana. 

Zobacz także

Co jednak oznacza druga scena po napisach? Fani komiksów od dawna wiedzą, że wprowadzenie Dane'a Whitmana wiąże się z kinowym debiutem herosa znanego jako Black Knight. Bohater po raz pierwszy pojawił się w "Avengers" #47 z 1967 roku. Nie była to jednak pierwsza postać posługująca się tym pseudonimem, bo kilka lat wcześniej Iron Man starł się z wujem Dane'a - Nathanem Garrettem. Twórcami postaci drugiego Black Knighta są Roy Thomas i John Buscema.

Umierający Garrett poprosił swojego krewniaka, by oczyścił imię rodu i przejął tajną tożsamość, by walczyć ze złem. Z czasem Dane stał się członkiem Avengers, ale należał również do Defenders, Euroforce, Heroes for Hire czy MI-13. Przez większość życia nie posiadał żadnych nadludzkich zdolności. Kiedy był w związku z Seri, zwiększyły się jego czynniki życiowe. Z czasem zdobył jednak kilka właściwości magicznych. Jego przekazywany z pokolenia na pokolenie od czasów Króla Artura (z którym Dane jest spokrewniony) miecz, posiada magiczne moce. Potrafi rozpraszać magię i przeciąć każdy materiał. Jest jednak obarczony klątwą. Wyzwala z jego właścicieli najgorsze cechy.

Niewykluczone, że Black Knight dołączy do Avengers, ale bardziej prawdopodobny wydaje się kinowy debiut jednej z wersji grupy Excalibur. Świadczyć może o tym pojawianie się w scenie po napisach Blade'a, który również jest Brytyjczykiem. Być może w przyszłości poznamy kolejnego brytyjskiego superherosa, który dołączy do Blade'a i Black Knighta, by ramię w ramię walczyć w obronie świata.

"Eternals": obsada filmu Marvela

W nowej produkcji MCU wystąpiła naprawdę gwiazdorska obsada: Gemma Chan (Sersi), Richard Madden (Ikaris), Kumail Nanjiani (Kingo), Lauren Ridloff (Makkari), Brian Tyree Henry (Phastos), Salma Hayek (Ajak), Lia McHugh (Sprite), Don Lee (Gilgamesh), Angelina Jolie (Thena), Barry Keoghan (Druig) oraz Kit Harington (Dane Whitman/Black Knight). "Eternals" trafili do kin na całym świecie 5 listopada 2021 roku.

loader

RadioZET.pl/Fandom