Zamknij

„Ennio”: pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego o słynnym kompozytorze [WIDEO]

11.05.2022 13:56

„Ennio” to film dokumentalny o słynnym włoskim kompozytorze Ennio Morricone, którzy przyjrzy się życiu i rozwojowi kariery muzyka. W sieci zadebiutował pierwszy klimatyczny zwiastun. Kiedy premiera?

Ennio - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Best Film

Ennio” to nowa filmowa propozycja od reżysera Giuseppe Tornatore, najlepiej znanego z takich filmów jak „Koneser” czy „Cinema Paradiso”. Jego najnowszy film, składający się nie tylko z materiałów archiwalnych, ale także z szeregu rozmów i wywiadów ze współpracownikami artysty, ma być prezentem dla wszystkich fanów muzyki Morricone oraz wszystkich filmów, do których napisał utwory. 

Jak czytamy w informacji prasowe dystrybutora, firmy Best Film, reżyser filmu dokumentalnego zabierze nas w ekscytującą podróż po życiu prywatnym oraz artystycznym kompozytora. Produkcja zawiera także obszerne wywiady przeprowadzone przez Tornatore z ponad 70 filmowcami i artystami, którzy byli współpracownikami i wielbicielami Morricone. Wśród rozmówców znalazły się takie osobistości, jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai.

 

„Ennio” – zwiastun

Film reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Ennio” – kiedy premiera?

Premiera filmu zapowiedziana jest na 6 lipca. Jest to data nieprzypadkowa, gdyż właśnie wtedy wypada druga rocznica śmierci kompozytora.

loader

Czytaj także: "365 dni: Ten dzień" - wywiad z twórcami i obsadą

RadioZET.pl/informacja prasowa Best Film