Zamknij

"Elegia dla bidoków" z Amy Adams powalczy o Oscara? Krytycy źle oceniają nowy film Netflixa

12.11.2020 09:38

"Elegia dla bidoków" to film Netflixa stworzony z myślą o Oscarach. Krytycy uważają jednak, że jego szanse na prestiżową statuetkę są marne. Nie pomogła fantastyczna obsada. Co im się nie podoba i kiedy będzie można obejrzeć film?

Amy Adams
fot. Lacey Terrell/Netflix

"Elegia dla bidoków" z Amy Adams powalczy o Oscara? Taki był zamysł Netflixa. W filmie reżyserii Rona Howarda ("Piękny umysł", "Apollo 13") w głównych rolach występują Amy Adams i Glenn Close. Niestety, krytycy nie są zachwyceni produkcją. Jakie są ich zarzuty?

Zobacz także: "Boże Ciało" zbiera same pozytywne recenzje. Polski film w zestawieniu najlepszych produkcji 

"Elegia dla bidoków" z Amy Adams powalczy o Oscara? Krytycy źle oceniają nowy film Netflixa

"Elegia dla bidoków" to film Netflixa oparty na powieści J.D. Vance'a z listy bestsellerów New York Timesa. Jest to opowieść o losach trzech pokoleń, ich wzlotach i upadkach. Student prestiżowego wydziału prawa na Yale wraca do rodzinnego miasteczka, gdzie musi się zmierzyć z historią rodziny. 

"Elegia dla bidoków" ma mieć premierę jeszcze w listopadzie na Netflixie. To jedna z najgłośniejszych premier miesiąca. Pojawiły się już pierwsze oceny amerykańskich krytyków filmowych. Niestety, film nie zbiera pochlebnych recenzji. 

Serwis Rotten Tomatoes, który gromadzi wszystkie oceny krytyków, podaje, że "Elegia dla bidoków" zbiera 20% pozytywnych recenzji, co daje jej średnią ocen na poziomie 4.40/10. Film zyskał 7 pozytywnych recenzji i 28 negatywnych. Jakie są główne zarzuty?

Jak podaje portal naekranie.pl - dziennikarze uważają, że film jest banalny w przekazie i umacnia stereotypy, z którymi próbuje walczyć. Wśród pozytywów wymienia się jedynie świetną grę aktorską Amy Adams i Glenn Close.

loader

"Elegia dla bidoków": kiedy film trafi na Netflixa?

"Elegia dla bidoków" będzie mieć premierę 24 listopada 2020 roku. Film z Glenn Close i Amy Adams trafi na Netflixa i będzie dostępny dla wszystkich użytkowników platformy. Poniżej można zobaczyć zwiastun.

Zobacz także: Te tytuły podbijają Netflixa. Top 10 produkcji na platformie [LISTA] 

RadioZET.pl/Naekranie.pl