Zamknij

Nowy "Egzorcysta" będzie trylogią. W obsadzie powróci gwiazda oryginalnego horroru

27.07.2021 10:50
Egzorcysta - Ellen Burstyn i Linda Blair - kadr z filmu
fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Pojawiły się szczegółowe informacje na temat nowego "Egzorcysty". Produkcja ma być trylogią przypominającą "Halloween", a w obsadzie do swojej roli sprzed 50 lat powróci Ellen Burstyn.

Już niebawem zobaczymy nową odsłonę legendarnego horroru Williama Friedkina, za którą odpowie studio Blumhouse. Twórcy zdradzili nowe szczegóły dotyczące filmu i jego obsady.

"Egzorcysta" - powstanie nowa trylogia horrorów

Kiedy w 1973 roku zadebiutował "Egzorcysta", wielu widzów nie było gotowych na niezwykle sugestywne efekty specjalne i dość naturalistyczne podejście do praktyk tytułowego bohatera. Z biegiem lat film stał się standardem w historiach grozy o opętaniu i dziś nie szokuje jak niemal 50 lat temu.

Nadal budzi jednak uznanie i jest traktowany jako klasyka kina. Z tego powodu przedstawiciele studia Blumhouse postanowili wziąć "Egzorcystę" na warsztat i poddać go podobnej kuracji, co serię "Halloween", która w 2018 roku doczekała się bezpośredniej kontynuacji oryginalnego slashera Johan Carpentera. Jak podaje Movieweb, nadchodzący "Egzorcysta" ma być, podobnie jak współczesne sequele "Halloween", trylogią. 

Decyzja została podjęta z powodu sukcesu komercyjnego "Halloween". Film zarobił ponad 250 milionów dolarów, więc szefowie Universal postanowili przedłużyć współpracę z Blumhouse. Za nowego "Egzorcystę" odpowiedzą zespoły z Universal, Peacock Blumhouse i Morgan Creek. W jednej z głównych ról wystąpi nominowany do Oscara Leslie Odom Jr., ale na ekrany powróci też gwiazda oryginalnego "Egzorcysty" - Ellen Burstyn. Aktorka wcieliła się w Chris MacNeil - matkę dziewczynki, którą opętał demon. Burstyn po prawie 50 lata wcieli się w tę samą postać, za którą została nominowana do Oscara.

"Egzorcysta" - kiedy premiera nowej wersji horroru?

Dalsze szczegóły na temat produkcji nie są znane. Nie ujawniono fabuły nowego "Egzorcysty" i nie zdradzono pełnej obsady filmu. Wiadomo jednak kiedy produkcja ma zadebiutować na dużym ekranie. Film trafi na ekrany kin w 50. rocznicę debiutu oryginału - 13 października 2023 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Movieweb