Zamknij

Ed Murray nie żyje. To dzięki bratu Billa Murraya powstał film "Golfiarze"

26.11.2020 11:05

Ed Murray nie żyje. Brat Billa Murraya był ogromną inspiracją przy tworzeniu filmu "Golfiarze". Odszedł w wieku 75 lat. Informację o śmierci podał portal CNN.

Bill Murray
fot. Warner/Orion/Album/East News

Ed Murray nie żyje. To dzięki bratu Billa Murraya powstał film "Golfiarze". Edward był najstarszym z rodzeństwa. W wieku 10 lat zainteresował się grą w golfa. Ed przeżył 75 lat. Nie podano przyczyny jego śmierci. 

Zobacz także: Słynny scenarzysta Disneya nie żyje. Malcolm Marmorstein miał 92 lata 

Ed Murray nie żyje. Miał 75 lat

Ed Murray nie żyje. Brat Billa Murraya przyszedł na świat w 1945 roku. Od najmłodszych lat grywał w golfa, a swoją miłością zaraził całą rodzinę. Co więcej, przez całe życie inwestował w ten sport. Był główną inspiracją przy tworzeniu filmu "Golfiarze" - jego brat Bill Murray zagrał główną rolę, a drugi brat Brian Doyle-Murray był współautorem scenariusza. 

Ze smutkiem podajemy, że odszedł Ed Murray. To on sprawił, że rodzina Murrayów zainteresowała się golfem - można przeczytać na stronie CNN.

Nie podano przyczyny śmierci Eda Murraya. Rodzina na razie nie skomentowała tej smutnej wiadomości.

"Golfiarze": o czym był film, który zainspirował Ed Murray?

"Golfiarze" to opowieść o życiu przedsiębiorcy budowlanego, który chce zostać członkiem ekskluzywnego klubu golfowego. Jego zachowanie nie jest akceptowane przez pozostałych graczy. Poniżej można zobaczyć oficjalny zwiastun.

RadioZET.pl/Edition.cnn.com