Zamknij

ENTCLICK – nowy serwis VOD dla miłośników klasycznego kina. Co znajdziemy w ofercie?

16.04.2021 14:11
Entclick - nowy serwis VOD
fot. materiały prasowe Entclick

Entclick.com to nowy serwis streamingowy, który zadebiutował w piątek 16 kwietnia. Kuratorem serwisu został krytyk filmowy Tomasz Raczek, a jak mówią włodarze nowej platformy jego oferta skierowana jest dla fanów kina artystycznego, festiwalowego i arthousowego. Co dokładnie znajdziemy w ofercie nowego serwisu?

Entclick.com to nowa platforma streamingowa, która zadebiutowała na polskim rynku w piątek 16 kwietnia. Serwis skierowany jest do tzw. wyrobionego widza, ceniącego klasyczne pozycje filmowe. Na start zaoferowano widzom 50 klasycznych i sprawdzonych tytułów europejskiego i światowego kina.

Właścicielem serwisu jest spółka Nan Media, a jej prezes, Jacek Bednarz, w następujących słowach wypowiedział się o ofercie nowej platformy:

„Entclick jest miejscem dla miłośników rasowego kina arthousowego, szukających nowych doznań artystycznych. Miejscem dla fanów klasycznych obrazów w doskonałej jakości, szukających treści do tej pory trudno dostępnych. Serwis jest odpowiedzią na poszukiwania czegoś więcej niż tylko filmu jako „zapełniacza” wieczoru” – zdradził w specjalnym komunikacie prasowym

Zobacz także

Entclick.com – co znajduje się w ofercie?

W startowej ofercie serwisu znajduje się 50 pozycji, podzielonych na cztery kategorie tematyczne:

Alfabet Zbrodni

Znajdziemy tu kultowe filmy kryminalne. Takie jak: „Czerwony smok”, „Podglądacz” czy „W kręgu zła”.

W szponach zła

Słynne produkcje grozy. M.in. „Książę ciemności”, „Zemsta po latach” czy „Nie oglądaj się teraz”.

Ludzkie historie

Sekcja filmów „przejmujących i emocjonujących”. Znajdziemy w niej  m.in. „Wszystko albo nic”, „Fresh” czy „Przeklętą górę”.

Mistrzowie kampu

Sekcja dla fanów kina klasy B i niższej, celebrująca najbardziej dziwne, "odjechane" kino, jakie kiedykolwiek powstało, świadomie korzystające z estetyki kiczu.

„Ląd, o którym zapomniał czas”, „Krew z grobowca mumii”, czy słynny „Flash Gordon”, do którego ścieżkę dźwiękową układał sam Freddie Mercury i zespół Queen.

Tomasz Raczek kuratorem oferty serwisu

Polski krytyk filmowy, Tomasz Raczek, został kuratorem selekcji doboru filmów na nową platformę streamingową. Autor książek, były redaktor naczelny Magazynu Film oraz twórca własnego kanału na YouTube, wrzucił na portal wideo-zapowiedź nowego serwisu. Materiał prezentuje się następująco:

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Entclick.com – jak to działa i ile kosztuje? 

Nowy serwis działa na nieco innej zasadzie niż platformy streamingowe z miesięcznym abonamentem. Serwis Entclick umożliwia wypożyczenie każdego tytułu osobno, w przystępnej cenie 10zł. Na obejrzenie filmu mamy 3 dni. Serwis działa na silniku serwisu Vimeo i oferuje filmy w jakości 4K oraz HD.

Czytaj także: Oscary 2021: nominowany dokument „Time” za darmo w Internecie. Dzieki Amazon Prime Video

RadioZet.pl/materiały prasowe Entclick