Zamknij

„Dziewczyny z Dubaju”: teaser kontrowersyjnego polskiego filmu. Seks i nagość na ekranie [WIDEO]

23.08.2021 12:47

„Dziewczyny z Dubaju” zbliżają się wielkimi krokami. Premiera filmu, będącego adaptacją głośnej powieści Piotra Krysiaka o tzw. „aferze dubajskiej” już wkrótce. W sieci pojawił się właśnie pierwszy oficjalny materiał wideo. Co mówi nam o filmie?

Dziewczyny z Dubaju - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Kino Świat

„Dziewczyny z Dubaju” to kontrowersyjny polski projekt filmowy, za którym stoją reżyserka Maria Sadowska oraz piosenkarka Dorota Rabczewska, znana szerzej jako Doda. Film bazuje na głośnej i szeroko komentowanej książce Piotra Krysiaka o tym samym tytule, w której autor miał rozwiązać zagmatwaną sytuację, znaną jako „afera dubajska”, w którą zaangażowani byli ludzie z polskiego świata polityki i showbiznesu.

Filmowa opowieść skupi się na młodej, ambitnej dziewczynie, która marzy o zrobieniu wielkiej kariery w świecie mody. Gdy nadarza się okazja na szybki zarobek i równie ekspresowe stąpanie po kolejnych szczeblach kariery, nie zawaha się ani chwili. Fakt, że aby osiągnąć sukces będzie musiała być „panią do towarzystwa”, zupełnie jej nie przeszkadza. Ba, szybko okaże się, że ma tak dobrą smykałkę do biznesu, że wkrótce sama zacznie werbować kolejne polskie celebrytki, modelki i gwiazdy ekranu, aby za odpowiednią opłatą, towarzyszyły arabskim szejkom. Wkrótce jednak okaże się, że piękny świat, pełen blichtru i błysków fleszy, skrywa jednak mroczną tajemnicę.

„Dziewczyny z Dubaju” – teaser trailer 

W sieci zawitał właśnie pierwszy oficjalny materiał wideo, przedstawiający premierowe sceny z obrazu Marii Sadowskiej. Materiał prezentuje się następująco:

„Dziewczyny z Dubaju” – twórcy i ekipa

Autorami scenariusza jest cały zespół twórców, którzy poszerzyli wątki znalezione w książce Piotra Krysiaka. Są to: Dimitrij Potochnik, Lucas Coleman, Piotr Stanisław, Markus Moretti i Max Turell, którzy współpracowali dodatkowo z Agnieszką Olejnik i Kornelią Strzelecką.

Reżyserką filmu jest zaś Maria Sadowska, najlepiej znana z  takich filmowych hitów jak „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” czy „Dzień kobiet”.

Na ekranie zobaczymy zaś takie aktorki i aktorów jak: Paulina Gałązka ("Archiwista"), Katarzyna Sawczuk ("Jak zostać gwiazdą"), Olga Kalicka ("Rodzinka.pl"), Anna Karczmarczyk ("Galerianki"), a także w mniejszych rolach „wielkich” polskiego ekranu: Katarzyna Figura, Jan Englert, Beata Ścibak-Englert i Józef Pawłowski, czy zagraniczne gwiazdy, jak Giulio Berutti, Iacopo Ricciotti, Andrea Preti oraz Luca Molinari. 

Producentami projektu są zaś Emil Stępień i Dorota „Doda” Rabczewska. Artystka wypuściła niedawno także utwór, inspirowany filmem. 

loader

„Don’t wanna hide” – utwór promujący „Dziewczyny z Dubaju”

Piosenka Dody i teledysk do niej prezentują się następująco: 

„Dziewczyny z Dubaju” – kiedy premiera?

Dokładna data premiery filmu wciąż nie jest znana.

Czytaj także: Dwayne Johnson nie jest już najlepiej opłacanym aktorem świata. Który gwiazdor zajął jego miejsce?

RadioZET.pl/materiały prasowe Kino Świat