Zamknij

Znamy najpopularniejszy polski film 2021 roku. Będziecie zaskoczeni

07.12.2021 14:11

"Dziewczyny z Dubaju" odniosły sukces frekwencyjny, stając się jednym z najchętniej oglądanych polskich filmów 2021 roku. Ilu widzów widziało kontrowersyjną produkcję?

Dziewczyny z Dubaju - kadr z filmu
fot. Kino Świat/materiały prasowe

26 listopada 2021 roku do kin wszedł film "Dziewczyny z Dubaju". Mimo kontrowersji związanych z produkcją tytuł osiągnął imponujący wynik frekwencyjny, który przełoży się na zarobki. Ile osób obejrzało "Dziewczyny z Dubaju"?

"Dziewczyny z Dubaju" najpopularniejszym polskim filmem 2021 roku

Początkowe kontrowersje związane z "Dziewczynami z Dubaju" dotyczyły samego tematu, bowiem film opiera się na głośnym reportażu Piotra Krysiaka pod tym samym tytułem, który opowiadał o tak zwanej "aferze dubajskiej". Z czasem jednak dziennikarz wycofał się ze współpracy z twórcami.

Zobacz także

Nie był zresztą jedyny, bo od "Dziewczyn z Dubaju" odcięła się też jedna ze współproducentek - Dorota Rabczewska. Kontrowersyjność filmu weszła więc na zupełnie inny poziom, ale paradoksalnie zadziałała jako ruch marketingowy, o czym świadczy rekordowa w roku 2021 liczba osób, które obejrzały produkcję. Jak podaje dystrybutor "Dziewczyn z Dubaju" - Kino Świat, w ciągu 10 dni od premiery, film w reżyserii Marii Sadowskiej obejrzało 602 383 widzów.

To dość przewrotny wynik, biorąc pod uwagę niskie oceny ze strony krytyków filmowych i widzów, a także negatywne wypowiedzi osób związanych z pracą nad "Dziewczynami z Dubaju".

Zobacz także

"Dziewczyny z Dubaju": o czym jest film?

Produkcja skupia się na "aferze dubajskiej", polegającej na świadczeniu usług seksualnych przez między innymi polskie celebrytki bogatym mężczyznom pochodzącym z Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Twórcy filmu reklamują więc "Dziewczyny z Dubaju" jako film oparty na faktach, który "demaskuje hipokryzję polskiego show-biznesu" i "ujawnią całą prawdę" na temat wyżej wspomnianej afery.

Główną bohaterką filmu Sadowskiej jest Emi, która pragnie zwojować świat. Gdy nadarza się okazja, zostaje ekskluzywną damą do towarzystwa, a z czasem rozkręca machinę, która werbuje polskie celebrytki, by dołączyły do jej małego imperium. W pewnym momencie okazuje się jednak, że klienci Emi posiadają o wiele mroczniejszą naturę, niż początkowo się wydawało.

Zobacz także

W rolach głównych wystąpili Paulina Gałązka ("Archiwista"), Katarzyna Sawczuk ("Jak zostać gwiazdą"), Olga Kalicka ("Rodzinka.pl"), Anna Karczmarczyk ("Galerianki"), Katarzyna Figura, Jan Englert, Beata Ścibak-Englert i Józef Pawłowski.

loader

RadioZET.pl/Kino Świat