Zamknij

Powstaje film o słudze Drakuli. W roli głównej Nicholas Hoult

04.08.2021 09:39

Historia Drakuli doczeka się spin-offu. Universal Pictures pracuje nad filmem o R.M. Renfieldzie - wiernym słudze słynnego wampira, w którego wcieli się Nicholas Hoult. 

Nicholas Hoult
fot. Marechal Aurore/ABACA/Abaca/East News

Nicholas Hoult wystąpi w roli głównej w filmie poświęconym wiernemu poplecznikowi najpopularniejszego wampira na świecie. O czym dokładnie opowie nadchodzący film?

"Drakula": powstaje spin-off z Nicholasem Houltem w roli głównej

Universal kontynuuje próbę zbudowania własnego kinowego uniwersum wokół klasycznych horrorów. Ostatnimi czasy twórcy zmienili jednak kierunek, w którym podążają, podchodząc do nich w dość niekonwencjonalny sposób. Kolejnym filmem, który odwołuje się klasyki kina grozy, będzie nadchodząca produkcja o R.M. Renfieldzie.

Jak podaje Deadline, twórcy nadchodzącego spin-offu "Drakuli" do roli głównej zaangażowali Nicholasa Houlta - brytyjskiego aktora znanego z serii "X-Men" oraz filmów "Tolkien" i "Faworyta". Prace nad historią Renfielda po raz pierwszy ogłoszono jesienią 2019 roku. Za produkcję odpowiedzą firma Skybound Entertainment i Robert Kirkman. Reżyserem będzie natomiast Chris McKay ("The Tomorrow War"). Scenariusz napisał Ryan Ridley.

Postać R.M. Renfielda zadebiutowała w roku 1897 w słynnej powieści Brama Stokera, opowiadającej o transylwańskim hrabim. Od tego czasu w drugoplanowego bohatera wcieliło się wielu aktorów, interpretując go na rozmaite sposoby. Według słów Kirkmana spin-off będzie miał dużo komediowych elementów.

Robimy fajny film dla Universal, który skupia się na Renfieldzie. To opowieść o tym, że jest poplecznikiem Drakuli i jak g***iana jest to praca. To zabawna, niezwykle brutalna komedia.

Wygląda więc na to, że zapowiada się ciekawe podejście do klasyki horroru.

"Drakula": kiedy premiera filmu o Renfieldzie?

Nadchodząca produkcja to jeden z kilku filmów Universal o klasycznych potworach, które obecnie są w trakcie opracowywania. Wśród nich znajdują się między innymi "Drakula" Chloe Zhao i "Wilkołak" z Ryanem Goslingiem w roli głównej. Ostatni film z serii - "Niewidzialny człowiek", trafił do kin w 2020 roku, tuż przed wybuchem pandemii COVID-19. Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy produkcję o Renfieldzie.

loader

RadioZET.pl/Deadline