Zamknij

Downton Abbey: Nowa Epoka – film w kinach już od 6 maja

Downton Abbey: Nowa Epoka – film w kinach już od 6 maja
fot. Materiały prasowe

Downton Abbey: Nowa epoka to kontynuacja serialowo-filmowej historii brytyjskich arystokratów, która stała się hitem na całym świecie. Tym razem rodzina Crawleyów będzie musiała stawić czoła rodzinnym sekretom.

Jest rok 1928, rodzina i służba Downton Abbey jest obecna na ślubie Toma Bransona z panną Lucy Smith, córką Maud, lady Bagshaw. Na ślubie obecna jest także Violet Crawley, która od czasu pogorszenia się jej stanu zdrowia przeniosła się z powrotem do Downton, by być bliżej rodziny. Obecność Dowager w rezydencji przyspiesza również ujawnienie informacji o niespodziewanym spadku, który otrzymuje od francuskiego markiza.

Informacja o spadku zostaje przekazana w obecności prawnika rodziny w czasie spotkania zwołanego przez Dowager. Violet informuje zebranych, że odziedziczyła willę na południu Francji i w swoim testamencie chce ją zostawić córce lady Sybil i Bransona, Sybbie. Gdy w powietrzu wisi pytanie, dlaczego markiz de Montmirail zostawił Dowager tak hojny prezent, lord Grantham otrzymuje interesujący telefon, który dodatkowo zaburza spokój rodziny. Pan Barber, reżyser z wytwórni filmowej British Lion, chce nakręcić swój najnowszy niemy film "Gracz" w Downton.

Rodzina, choć z początku nastawiona sceptycznie do propozycji użyczenia posiadłości w celach scenograficznych, po złożeniu wspaniałej oferty, decyduje się na współpracę z wytwórnią. Wiadomość o przyjeździe ekipy do Downton wywołuje niemałe poruszenie nie tylko wśród rodziny, ale także wśród służby. Daisy i Anna są podekscytowane perspektywą zobaczenia na żywo swoich idoli, podczas gdy pani Hughes musi znaleźć sposób, by przekazać tę wiadomość panu Carsonowi.

Gdy ekipa filmowa i gwiazdy filmowe przygotowują się do przyjazdu do Downton Abbey, rodzina planuje uciec od nadciągającego chaosu i skorzystać z okazji, by odwiedzić willę na południu Francji. Edith planuje powrót do pracy po urodzeniu syna Petera, a perspektywa napisania artykułu o tym, jak modne stało się południe Francji jako miejsce wypoczynku dla bogatych i sławnych, okazuje się zbyt kusząca, by ją odrzucić.

zdjęcie 3(4)
fot.

Materiały partnera

Jak potoczą się losy wizyty rodziny Crawleyów na Riwierze Francuskiej? Czy ekipa filmowa pracująca na planie w Downton Abbey uszanuje przestrzeń swoich gospodarzy? Przekonajcie się w kinie. Film „Downton Abbey: Nowa epoka” do zobaczenia w kinach już od 6 maja.