Zamknij

„Doktor Strange w multiwersum obłędu“ już na Disney+ [WIDEO]

22.06.2022 13:28
„Doktor Strange w multiwersum obłędu - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Disney

„Doktor Strange w multiwersum obłędu“ to najnowszy film wytwórni Marvela, który trafił do polskich i światowych kin na początku maja. Teraz jest już dostępny na platformie streamingowej Disney+. Czy warto go obejrzeć?

„Doktor Strange w multiwersum obłędu“ to nowy film o przygodach bohaterów, znanych z innych produkcji Marvel Cinematic Universe. Tym razem oglądamy przygody Doktora Strange’a i Wandy Maximoff, którzy podróżują do innych, równoległych światów, aby znaleźć dzieci Wandy, które zostały w miasteczku Westview, znanym z serialu „WandaVision”. Dochodzi do starcia między bohaterami, wynikające z innego podejścia do zasad, jakie powinny rządzić multiwersum. Film silnie korzysta ze stylistyki horroru, gdyż jego reżyserem został Sam Raimi, twórca sukcesu pierwszej trylogii „Spider-Man’a” oraz serii „Martwe zło”.

W naszej recenzji filmu pisaliśmy, że:

„Tematyka "Doktora Strange'a w multiwersum obłędu" wykracza poza naiwną historię walki dobra ze złem. Oczywiście ten motyw jest w filmie obecny, ale na pierwszy plan wysuwają się bardzo przyziemne, realne i trudne problemy dotyczące wielu osób. Produkcja mimo swojego komercyjnego charakteru stara się więc dotykać tematów kojarzących się raczej z dramatem niż opowieścią o herosach w pelerynach”.

„Doktor Strange w multiwersum obłędu“ – zwiastun

Film reklamowany był następującym zwiastunem 

„Doktor Strange w multiwersum obłędu“ – twórcy i obsada 

Film wyreżyserował Sam Raimi na bazie scenariusza Michaela Waldrona, najlepiej znanego ze skryptów do serialu Disney+ „Loki”. Na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Xochitl Gomez, Benedict Wong, Rachel McAdams czy Chiwetel Ejiofor.

„Doktor Strange w multiwersum obłędu“ – gdzie oglądać?

Film dostępny jest już na platformie streamingowej Disney+.

Czytaj także: "Furiosa": zobacz pierwsze zdjęcia z nadchodzącego spin-offa "Mad Maxa"

RadioZET.pl/NaEkranie.pl/Disney+

Disney+ - logo
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Disney+