Zamknij

"Doktor Strange 2": jakie alternatywne wymiary zobaczymy w filmie Marvela? [WIDEO]

02.05.2022 09:51
Doctor Strange in the Multiverse of Madness - Elizabeth Olsen - kadr z filmu Marvela
fot. Jay Maidment/ Marvel Studios/ THA / Avalon/Photoshot/East News

Marvel zaprezentował kolejną zapowiedź filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness". Co fragment zdradza na temat fabuły produkcji?

Do premiery filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" zostało już tylko kilka dni. Z tej okazji Marvel zaprezentował fragment jednej ze scen. Widzimy w nim podróż głównego bohatera przez tytułowe multiwersum.

"Doktor Strange 2": fragment filmu - co zdradza na temat filmu Marvela? [WIDEO]

Jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji pierwszego półrocza 2022 roku niebawem zadebiutuje na ekranach kin. By jeszcze bardziej podgrzać atmosferę, Marvel Studios zamieściło w sieci fragment jednej ze scen.

Tym razem mamy okazję zobaczyć, jak Doktor Strange przemierza multiwersum wraz z nową bohaterką - Americą Chavez. Dziewczyna potrafi tworzyć portale w kształcie gwiazdy, dzięki którym może podróżować po różnych wymiarach uniwersum Marvela. Jakie alternatywne światy odwiedza para superbohaterów?

Pierwszy świat, do którego trafia czarodziej, został ukazany już w zwiastunach. To wymiar składający się z sześcianów, co wpływa na wygląd głównego bohatera. Następny świat to czysta feeria barw, bo wszystko jest w nim złożone z kolorowej cieczy. Jest też uniwersum rodem z czarno-białego filmu z lat 30. któremu towarzyszy złowieszczy śmiech, wymiar, w którym znajdują się dziwne starożytne ruiny, mroczny futurystyczny świat, znany fanom Marvela Wymiar Lustrzany, oraz coś, co wygląda jak piekło. Koniec podróży ukazuje portal Ameriki Chavez w pełnej krasie.

W komiksach Marvela America Chavez była pochodzącą z innego wymiaru nastolatką o nadludzkich mocach - supersile, wytrzymałości, umiejętności latania i podróży między wymiarami. Zadebiutowała w roku 2011 w komiksie "Vengeance", ale największą popularność przyniosło jej członkostwo w grupach Young Avengers i Ulimates. W ostatniej solowej serii o bohaterce zmieniono jej genezę, zdradzając, że w rzeczywistości pochodzi z głównego świata Marvela. Nadal jest jednak pierwszą latynoamerykańską przedstawicielką społeczności LGBT, która dostała własną serię od Marvel Comics w historii.

"Doktor Strange 2": kiedy premiera?

Zapewne zaprezentowane w powyższej scenie wymiary to nie wszystkie światy, które zwiedzi Doktor Strange. Spotka też na swojej drodze wielu mieszkańców tytułowego multiwersum. Film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" w reżyserii Sama Raimiego trafi do kin już niedługo - 6 maja 2022 roku. W produkcji oprócz Benedicta Cumberbatcha i Elizabeth Olsen wystąpili Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która wcieli się w Amerikę Chavez.

RadioZET.pl/Twitter