Zamknij

"Doctor Strange 2": czy w filmie Marvela zadebiutuje nowa znacząca postać?

Sergiusz Kurczuk
13.04.2022 13:30

Czy w nowym filmie Marvela - "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" pojawi się ważna postać z komiksów? Pojawiła się przesłanka, która na to wskazuje.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness - Benedict Cumberbatch - plakat filmu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały prasowe

Do premiery filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" został niespełna miesiąc. W sieci pojawiła się teoria dotycząca ewentualnego pojawienia się jednej z ważnych postaci z komiksów Marvela. Czy domysły fanów się potwierdzą?

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness": Clea w filmie Marvela?

Dla wielu miłośników produkcji Marvel Studios druga część przygód Doktora Strange'a jest najważniejszym filmem MCU 2022 roku. W nadchodzącym hicie dowiemy się jeszcze więcej na temat tytułowego multiwersum i zasad jego funkcjonowania. Poza tym oprócz bohatera granego przez Benedicta Cumberbatch powróci postać Scarlet Witch, w którą wciela się Elizabeth Olsen. Fani mają też nadzieję na zobaczenie kilku niezwykłych występów gościnnych.

Jak podaje CBR, jeden z filmowców pracujących na planie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" zamieścił na Instagramie post, który dołożył nowy element do wielu fanowskich domysłów, powstałych na przestrzeni ubiegłych miesięcy. Mark Aaron Wagner - kaskader, który wystąpił w nadchodzącym filmie, zamieścił zdjęcie komiksu, który otrzymał w ramach pamiątki od Sama Raimiego - reżysera "Doctora Strange'a 2".

Kiedy reżyser oddaje ci niektóre ze swoich materiałów źródłowych w prezencie.

Post został opatrzony hasztagiem #samraimi. Prezentem wspomnianym przez Wagnera jest 48. numer komiksu "Doctor Strange" z 1981 roku. Autorami zeszytu byli Roger Stern i  Marshall Rogers. Powyższy komiks jest o tyle ważny, że na jego okładce pojawia się Clea - czarodziejka z innego wymiaru o nazwie Dark Dimension, której wujem jest Dormammu - potężny przeciwnik Strange'a obecny w jego pierwszym filmie. Mimo złowieszczego pochodzenia Clea nie tylko stała się uczennicą maga, ale również jego wieloletnią ukochaną. Fani od dawna podejrzewają, że twórcy "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" mogą w jakiś sposób wprowadzić bohaterkę do MCU.

Co ciekawe w komiksie, który według Wagnera był jedną z inspiracji Raimiego podczas tworzenia "Doctor Strange in the Multiverse of Madness", pojawiają się też inne długo wyczekiwane w filmowym świecie postacie - Jericho Drumm/Brother Voodoo, Sara Wolfe i Morgana Blessing. Jedna z zapowiedzianych figurek Funko POP związanych z nadchodzącą produkcją potwierdza, że w filmie pojawi się bohaterka o imieniu Sara. Z kolei w pierwszej części przygód Strange'a wspomniano o Danielu Drummie, który w komiksach był bratem Jericho Drumma.

W komiksie pojawia się też wątek przejęcia ciała fizycznego Strange'a przez demoniczną istotę. W tym wypadu był to przedwieczny gadzi demon o imieniu Damballah. Ze zwiastunów wiemy, że w filmie pojawi się co najmniej jedna wersja złego Doctora Strange'a. Trudno jednak powiedzieć, czy będzie to mag z innego wymiaru, czy może jakaś zła siła przejmie ciało głównego bohatera. Kandydatów do tego typu ataku jest wielu - Mefisto, Nightmare czy Chthon.

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness": kiedy premiera?

Czy przewidywania fanów się potwierdzą? Przekonamy się już niedługo. Film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" w reżyserii Sama Raimiego ma trafić do kin za kilka tygodni, bo 6 maja 2022 roku. W produkcji oprócz Benedicta Cumberbatcha i Elizabeth Olsen wystąpili Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która wcieli się w Amerikę Chavez.

loader

RadioZET.pl/CBR/Instagram

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET