Zamknij

"Doctor Strange 2": nowa zapowiedź potwierdza spotkanie z Illuminati [WIDEO]

27.04.2022 13:09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness - Benedict Cumberbatch - kadr z filmu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały prasowe

W filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" naprawdę pojawi się grupa Illuminati. Nowy teaser produkcji Marvela potwierdził domysły fanów.

Domysły fanów dotyczące filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" zostały oficjalnie potwierdzone przez jeden z teaserów nowej produkcji Marvela. Wystąpi w niej grupa znana jako Illuminati.

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness": nowa zapowiedź filmu Marvela

Druga część filmu o przygodach Doktora Strange'a to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów MCU 2022 roku. Produkcja zdradzi widzom jeszcze więcej na temat multiwersum, które zostało wprowadzone w roku 2021 serialem "Loki".

Miłośnicy kinowego uniwersum od miesięcy głowią się nad tym, które elementy znane z komiksów Marvela zostaną wykorzystane przez twórców "Doktora Strange'a 2". Jednym z najczęściej przewijających się w teoriach fanowskich motywów jest grupa Illuminati. Okazuje się, że najnowszy teaser filmu potwierdza jej istnienie w MCU.

Nowa zapowiedź w większości składa się z wcześniej prezentowanych fragmentów nadchodzącego filmu. Nie zabrakło jednak całkiem nowych urywków. Najciekawszy pojawia się na końcu, kiedy Karl Mordo (prawdopodobnie pochodzący z innego wymiaru), wzywa głównego bohatera do stanięcia przed Illuminati. 

W poprzednich zwiastunach sugerowano występ tej grupy, poprzez ukazanie sali z kilkoma fotelami ustawionymi na wysokiej platformie. Zapowiedziano nawet, jednego z członków filmowych Illuminati - wszystko wskazuje na to, że będzie nim Profesor X, w którego wciela się ponownie Patrick Stewart, a więc ten sam aktor, który grał mentora mutantów w filmach o X-Men. Tożsamość pozostałych członków grupy jest owiana tajemnicą.

W komiksach Illuminati to tajna grupa superbohaterów, którzy w sekrecie przed wszystkimi podejmowali niezwykle ważne dla losów Ziemi decyzje. Jedną z najbardziej znanych i brzemiennych w skutkach było wysłanie Hulka w kosmos, by nie zagrażał niewinnym ludziom. W jej skład wchodzili Tony Stark/Iron Man, Reed Richards/Mr. Fantastic, Namor - król Atlantydy, Black Bolt z Inhumans Profesor X z X-Men oraz Dokotor Strange. Członkostwo proponowano również Black Pantherowi, który odmówił, zarzucając herosom amoralne postępowanie. 

Z czasem powstały inne wcielenia grupy, również takie złożone ze złoczyńców. Prawdopodobnie w filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" Illuminati będą pełnili trochę inną funkcję niż w komiksach. Staną się bowiem swego rodzaju sądem nad istotami z multiwersum, które dopuściły się łamania zasad funkcjonowania w wieloświecie. Nadal nie wiadomo kto oprócz Profesora X i prawdopodobnie Mordo oraz Stange'a z innych wymiarów będzie zasiadał w radzie.

Zobacz także

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness": kiedy premiera?

O tym przekonamy się za trochę ponad tydzień. Film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" w reżyserii Sama Raimiego trafi do kin już niedługo - 6 maja 2022 roku. W produkcji oprócz Benedicta Cumberbatcha i Elizabeth Olsen wystąpili Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która wcieli się w Amerikę Chavez.

RadioZET.pl/Marvel Studios/YouTube

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET