Zamknij

"Doctor Strange 2": nowa zapowiedź potwierdza spotkanie z Illuminati [WIDEO]

27.04.2022 13:09

W filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" naprawdę pojawi się grupa Illuminati. Nowy teaser produkcji Marvela potwierdził domysły fanów.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness - Benedict Cumberbatch - kadr z filmu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały prasowe

Domysły fanów dotyczące filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" zostały oficjalnie potwierdzone przez jeden z teaserów nowej produkcji Marvela. Wystąpi w niej grupa znana jako Illuminati.

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness": nowa zapowiedź filmu Marvela

Druga część filmu o przygodach Doktora Strange'a to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów MCU 2022 roku. Produkcja zdradzi widzom jeszcze więcej na temat multiwersum, które zostało wprowadzone w roku 2021 serialem "Loki".

Miłośnicy kinowego uniwersum od miesięcy głowią się nad tym, które elementy znane z komiksów Marvela zostaną wykorzystane przez twórców "Doktora Strange'a 2". Jednym z najczęściej przewijających się w teoriach fanowskich motywów jest grupa Illuminati. Okazuje się, że najnowszy teaser filmu potwierdza jej istnienie w MCU.

Nowa zapowiedź w większości składa się z wcześniej prezentowanych fragmentów nadchodzącego filmu. Nie zabrakło jednak całkiem nowych urywków. Najciekawszy pojawia się na końcu, kiedy Karl Mordo (prawdopodobnie pochodzący z innego wymiaru), wzywa głównego bohatera do stanięcia przed Illuminati. 

W poprzednich zwiastunach sugerowano występ tej grupy, poprzez ukazanie sali z kilkoma fotelami ustawionymi na wysokiej platformie. Zapowiedziano nawet, jednego z członków filmowych Illuminati - wszystko wskazuje na to, że będzie nim Profesor X, w którego wciela się ponownie Patrick Stewart, a więc ten sam aktor, który grał mentora mutantów w filmach o X-Men. Tożsamość pozostałych członków grupy jest owiana tajemnicą.

W komiksach Illuminati to tajna grupa superbohaterów, którzy w sekrecie przed wszystkimi podejmowali niezwykle ważne dla losów Ziemi decyzje. Jedną z najbardziej znanych i brzemiennych w skutkach było wysłanie Hulka w kosmos, by nie zagrażał niewinnym ludziom. W jej skład wchodzili Tony Stark/Iron Man, Reed Richards/Mr. Fantastic, Namor - król Atlantydy, Black Bolt z Inhumans Profesor X z X-Men oraz Dokotor Strange. Członkostwo proponowano również Black Pantherowi, który odmówił, zarzucając herosom amoralne postępowanie. 

Z czasem powstały inne wcielenia grupy, również takie złożone ze złoczyńców. Prawdopodobnie w filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" Illuminati będą pełnili trochę inną funkcję niż w komiksach. Staną się bowiem swego rodzaju sądem nad istotami z multiwersum, które dopuściły się łamania zasad funkcjonowania w wieloświecie. Nadal nie wiadomo kto oprócz Profesora X i prawdopodobnie Mordo oraz Stange'a z innych wymiarów będzie zasiadał w radzie.

Zobacz także

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness": kiedy premiera?

O tym przekonamy się za trochę ponad tydzień. Film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" w reżyserii Sama Raimiego trafi do kin już niedługo - 6 maja 2022 roku. W produkcji oprócz Benedicta Cumberbatcha i Elizabeth Olsen wystąpili Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która wcieli się w Amerikę Chavez.

loader

RadioZET.pl/Marvel Studios/YouTube

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET