Zamknij

"Doctor Strange 2": Tom Cruise jako Iron Man w nowym filmie Marvela? Kim jest tajemnicza postać?

16.02.2022 13:16
Tom Cruise
fot. AP/Associated Press/East News

Czy w filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" pojawi się Tom Cruise, grający Iron Mana? A może postać ze zwiastuna filmu Marvela to ktoś zupełnie inny?

Nowy zwiastun filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" sprawił, że fani Marvela mają mnóstwo pytań na temat produkcji. Czy potwierdza jedną z plotek, mówiących o udziale Toma Cruise'a, który rzekomo w ma się wcielić w Tony'ego Starka/Iron Mana?

"Doctor Strange 2": Tom Cruise w obsadzie filmu Marvela?

Multiwersum w MCU rozhulało się na całego, więc twórcy mają możliwość wcielania w życie najbardziej szalonych, zaskakujących i radujących widzów scenariuszy, czego przykładem może być fabuła filmu "Spider-Man: No Way Home", która była swego rodzaju złożeniem hołdu poprzednim seriom o pajęczym herosie.

Czy w "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" spotkamy się z kolejnym wykorzystywaniem alternatywnych światów w celu wywołania u odbiorców doświadczeń, jakich jeszcze nie przeżyli? Według krążącej po sieci plotce Tom Cruise miałby wystąpić jako alternatywna wersja Iron Mana. Aktor był początkowo brany pod uwagę jako odtwórca tytułowej roli w filmie "Iron Man" z 2008 roku. Finalnie w postać wcielił się jednak Robert Downey Jr., który obecnie jest utożsamiany z jednym z głównych członków Avengers.

Nowy zwiastun zaprezentowany podczas Super Bowl 2022 zasugerował, że w nowych przygodach Doktora Strange'a poznamy kolejne postacie pochodzące z alternatywnych światów, w tym Charlesa Xaviera - lidera X-Men, którego ponownie miał zagrać Patrick Stewart. Według domysłów miałby być członkiem grupy Illuminati, w skład której może wchodzić Tony Stark z innego wymiaru.

W zwiastunie pojawia się postać, która może przypominać Iron Mana. Zdaniem niektórych fanów w produkcji rzeczywiście może pojawić się Tony Stark, chociaż trudno powiedzieć, czy zagra go akurat Cruise. Według domysłów w filmie zobaczymy postać złowieszczego Starka, znanego w komiksach Marvela jako Superior Iron Man.

Analiza fragmentu sceny, w której pojawia się tajemnicza postać, prowadzi również do innych możliwości. Osobę otacza poświata, która do złudzenia przypomina energię pojawiającą się wokół Kapitan Marvel. Są więc też zdania, że w zapowiedzi nie widzimy wcale nowego Iron Mana, a alternatywną wersję kosmicznej bohaterki, którą jest Monica Rabeau grana przez Teyonah Parris. Zbliżenia kadru, na którym widać najlepiej tajemniczą postać sugerują, że jest ona czarnoskóra. Trudno jednak jednoznacznie określić jej płeć, chociaż wiele wskazuje na fakt, że może to być jednak mężczyzna.

Zdaniem miłośników komiksów istnieje jeszcze jedna postać, która mogłaby zadebiutować w filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness". Mowa o Blue Marvelu - potężnym czarnoskórym superbohaterze, który popadł w zapomnienie z powodu swojego koloru skóry. Kiedy Fantastic Four i Avengers święcili triumfy, o Blue Marvelu pamiętały tylko nieliczne osoby. Po latach powrócił jednak jako pełnoprawny heros. Być może w sequelu "Doktora Strange'a" biografia Adama Brasheara będzie wyglądała zupełnie inaczej i to właśnie on jest postacią, której tożsamość spędza sen z powiek wielu fanom Marvel Studios.

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness" - kiedy premiera?

Film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" w reżyserii Sama Raimiego ma trafić do kin za niespełna pół roku, bo już 6 maja 2022. W produkcji wystąpią Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która wcieli się w Amerikę Chavez.

RadioZET.pl