Zamknij

"Doctor Strange 2": Patrick Stewart jako Profesor Xavier w nowym filmie Marvela?

15.02.2022 15:07

Czy w filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" rzeczywiście wystąpi Patrick Stewart, który ponownie wcieli się w lidera X-Men? Wiele na to wskazuje, ale co oznacza to dla przyszłości MCU?

X-MEN - Patrick Stewart - kadr z filmu Marvela
fot. 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East

Podczas Super Bowl 2022 zadebiutował nowy zwiastun filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness", który rozpalił nadzieje fanów "X-Men" na ponowne zobaczenie Patricka Stewarta w roli Charlesa Xaviera. Jest to całkiem prawdopodobne.

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness": czy Patrick Stewart wystąpił w nowym filmie Marvela?

Nowy rozdział MCU rozpoczął się na dobre. Filmy i seriale Marel Studios powoli eksplorują multiwersum, które zostało oficjalnie wprowadzone w 2021 roku. Po premierze "Spider-Man: No Way Home", w którym po latach do ról pajęczych herosów powrócili Tobey Maguire i Andrew Garfiled, fani ostrzą sobie zęby na ponowne spotkanie z innymi kultowymi postaciami Marvela sprzed ery MCU.

Bezwątpienia film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" daje szansę na zrealizowanie marzeń widzów. W drugiej zapowiedzi sequela przygód Stephena Strange'a pojawia się scena, w której tytułowy bohater wkracza do sali z podwyższeniem. Na platformie znajduje się szereg krzeseł. Jedno z nich zajmuje tajemniczy mężczyzna o sylwetce sugerującej łysinę i głosie do złudzenia przypominającym tembr Patricka Stewarta. Wielu internautów nie ma złudzeń. Aktor po latach powróci jako Charles Xavier - lider grupy X-Men.

Z prawnego punktu widzenia jest to jak najbardziej możliwe, bo Disney przejął wytwórnię 20th Century Fox, a wraz z nią prawa do stworzonych przez nią produkcji, w tym serii "X-Men". Jak jednak umieszczenie Xaviera w filmie Marvel Studios miałoby zostać wytłumaczone fabularnie? Istnieje szansa, że Profesor X z "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" jest wariantem Xaviera, którego znamy z filmów 20th Century Fox. Niewykluczone też, że będzie to dokładnie ta sama postać, która jakimś cudem uniknęła smutnego losu z filmu "Logan" i trafiła do miejsca poza czasem, prawdopodobnie Nexus of All Realities znanego z komiksów.

Warto jednak pamiętać, że twórcy mogą jedynie droczyć się z widzami i w rzeczywistości Stewart wcale nie wystąpił w nadchodzącej produkcji, ale wcielił się w zupełnie inną postać. Z drugiej strony zwiastun potwierdza niedawne przecieki, mówiące, że jednym z bohaterów rzeczywiście jest Profesor X. 

Ale co potężny telepata miałby robić w wymiarze poza czasem? Obecność Xaviera może potwierdzać inne doniesienia, mówiące, że w produkcji zadebiutuje filmowa wersja grupy Illuminati - samozwańczych obrońców świata, złożonej z najpotężniejszych umysłów Ziemi. W komiksach do Illuminati należeli Reed Richards (Mr. Fantastic) z Fantanstic Four, Black Bolt z Inhumans, Namor - król Atlantydy, Tony Stark (Iron Man), Doktor Strange oraz Profesor X.

Wiemy, że w produkcji pojawią się co najmniej cztery wersje głównego bohatera - ten którego dobrze znamy, jego mroczny odpowiednik z serialu "What If...?", Strange "Obrońca" oraz Strange zombie. Niewykluczone, że filmowi Illuminati będą grupą złożoną z alternatywnych wersji dobrze znanych bohaterów. Oprócz Strange'a "Obrońcy" i rzekomo mającego pojawić się w filmie Iron Mana granego przez Toma Cruise'a, wariant Xaviera idealnie pasuje do tej grupy.

Warto zwrócić uwagę, że Strange jest prowadzony do sali, w której znajduje się tajemniczy mężczyzna uznawany za Xaviera, jako więzień. Oznacza to, że w zwiastunie możemy być świadkami sceny, w której mag został aresztowany i przyprowadzony przed oblicze Illuminati, którzy starają się zapobiec międzywymiarowej katastrofie. Być może członkowie organizacji są przekonani, że to Strange jest odpowiedzialny za zagrożenie ze strony Kanga, które w rzeczywistości rozpoczęło się w serialu "Loki".

Jak widać, rola Stewarta jest całkiem prawdopodobna, ale istnieje spora szansa, że filmowi Illuminati będą mieli zupełnie inny charakter niż grupa znana z komiksów Marvela. Wśród członków zespołu może pojawić się jedna z alternatywnych wersji Lokiego lub samego Kanga, który nie we wszystkich wymiarach jest postacią negatywną.

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness" - kiedy premiera?

Film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" w reżyserii Sama Raimiego ma trafić do kin za niespełna pół roku, bo już 6 maja 2022. W produkcji wystąpią Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która wcieli się w Amerikę Chavez.

loader

RadioZET.pl