Zamknij

"Doctor Strange 2": John Krasinski w obsadzie filmu Marvela? W kogo wcieli się gwiazdor?

17.01.2022 14:32
John Krasinski
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

John Krasinski dołączył do obsady filmu Marvela "Doctor Strange in the Multiverse of Madness"? Według najnowszych plotek aktor ma zagrać klasycznego herosa.

Niepotwierdzone informacje na temat filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" sugerują, że w produkcji pojawi się wiele występów gościnnych. Wśród nich znajdzie się rola Johna Krasinskiego, który ma się wcielić w jednego z najpopularniejszych superbohaterów Marvela.

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness": John Krasinski wystąpi w filmie Marvela?

Krasinski zasłynął rolami między innymi w sitcomie "The Office" i horrorze "Ciche miejsce". Od jakiegoś czasu plotkuje się, że aktor dołączy w końcu do filmowego uniwersum Marvela. Wiele lat temu starał się o rolę Kapitana Ameryki, ale fani komiksów mają dla niego zupełnie inną kultową postać, którą ich zdaniem zagra świetnie.

Mowa o Mr. Fantasticu/Reedzie Richardsie - członku grupy Fantastic Four, której debiut w MCU został potwierdzony kilka lat temu. Wciąż nie potwierdzono jednak, kto wcieli się w członków Pierwszej Rodziny Marvela. Fani od dawna nalegają, by Reeda i Sue Storm/Invisible Woman zagrali Krasinski i jego żona Emily Blunt. Jak podaje The Illuminerdi, część fanowskiego marzenia spełni się w filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness".

Seriale "WandaVison" i w szczególności "Loki" wprowadziły do MCU wątek multiwersum, który został pociągnięty w filmie "Spider-Man: No Way Home", gdzie wystąpił Doctor Strange grany przez Benedicta Cumberbatcha. W pewnym sensie produkcja o pajęczym herosie może stanowić prolog do filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness". Multiwersum odgrywało w niej ważną rolę, a na ekranie obok Toma Hollanda w roli Spider-Manów wystąpili Tobey Maguire i Andrew Garfield - odtwórcy Pajączka z poprzednich filmowych serii. Gwiazdorzy zagrali alternatywne wersje superbohatera pochodzące z innych wymiarów.

Według przewidywań fanów w produkcji "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" będziemy mieć do czynienia z podobną sytuacją, ale na wiele większą skalę i oprócz bohaterów z MCU, w filmie pojawią się postacie z innych wymiarów, między innymi z filmowej serii X-Men, seriali Marvela spoza Disney+, a także zupełnie nowi reprezentanci alternatywnych światów.

Według The Illuminerdi Krasinski wcieli się w jeden z wariantów Reeda Richardsa. Podobno aktor ma już za sobą zdjęcia do scen z udziałem Mr. Fantastica. Zdaniem wielu miłośników komiksów w filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" zadebiutuje grupa Illuminati - ekipa najgenialniejszych herosów z komiksowego uniwersum, w skład której wchodzili Iron Man, Black Panther, Mr. Fantastic, Namor, Charles Xavier, Black Bolt i Doctor Strange. Z czasem powstała też złowieszcza wersja drużyny składająca się z takich złoczyńców, jak Black Ant, Enchantress, The Hood, Mad Thinker, Thunderball oraz Titania. Trudno powiedzieć jednak, jaki charakter mogą ewentualnie mieć rzekomi członkowie Illuminati w kinowym uniwersum.

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness" - kiedy premiera?

Czy John Krasinski rzeczywiście pojawi się w filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness"? Przekonamy się za jakiś czas. Produkcja w reżyserii Sama Raimiego ma trafić do kin za niespełna pół roku, bo już 6 maja 2022. W sequelu filmu z 2017 roku wystąpili na pewno Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która wcieli się w Amerikę Chavez.

RadioZET.pl/The Illuminerdi