Zamknij

"Diuna": gdzie obejrzeć film Denisa Villeneuve'a, który nominacje do Oscarów 2022?

02.03.2022 17:35

"Diuna" Denisa Villeneuve'a z gwiazdorską obsadą zdobyła nominacje do Oscarów 2022. Gdzie obejrzeć cały film online? Czy jest dostępny na Netflix lub HBO Max?

Diuna - JOSH BROLIN, OSCAR ISAAC, REBECCA FERGUSON, TIMOTHEE CHALAMET
fot. Album Online/East News

Film "Diuna" zdobył liczne nominacje do Oscara 2022. Czy produkcję Denisa Villeneuve'a z gwiazdorską obsadą można obejrzeć online na popularnych platformach streamingowych takich jak Netflix, czy HBO GO?

"Diuna" - gdzie obejrzeć cały film online?

"Diuna", amerykański dramat w reżyserii Denisa Villeneuve'a z gwiazdorską obsadą, który zdobył 10 nomincji do Oscarów 2022. Miłośnicy kina zapewne zastanawiają się, gdzie mogą obejrzeć głośną produkcję. "Diuna" nie jest dostępna na platformach Netflix, Ipla, Player, VOD.pl, MOJEeKINO, czy CDA Premium. Na razie można obejrzeć film na Rakuten, Player, Premiery CANAL+ oraz, Apple TV, iTunes i Chili w formacie PVOD, co oznacza, że możemy wykupić legalny dostęp do filmu na 48 godzin za określoną kwotę. Od 8 marca 2022 roku do Polski wejdzie nowa plaltforma - HBO Max. Wówczas do "Diuny" będziemy mieć dostęp po wykupieniu abonamentu serwisu streamingowego.

"Diuna" - o czym jest film? Zobacz zwiastun

Produkcja jest w zasadzie pierwszą częścią adaptacji słynnej powieści science fiction. Akcja dzieje  się w kosmosie w dalekiej przyszłości. Zamiast na udoskonalanie urządzeń, postawiono na rozwój umysłu. Najważniejszą planetą we wszechświecie jest Arrakis, czyli tytułowa Diuna. Pustynny świat jest pełen złóż melanżu (kosztownej przyprawy). Pozwala ona na jasnowidzenie niezbędne do uniknięcia niebezpieczeństw podczas podróży międzygwiezdnych. Planetę zamieszkują przerażające czerwie pustyni - ogromne robaki, znajdujące się pod ziemią. Diuną rządzi ród Atrydów, którzy są głównymi bohaterami filmu. Na planetę przybywają książę Leto I Atryda, jego konkubina lady Jessika, syn Paul oraz ich armia. Wkrótce spotkają się ze swoimi konkurentami o władanie światem - groźnym rodem Harkonnenów.

W filmie ze scenariuszem Erica Rotha, Denisa Villeneuve'a i Jona Spaihtsa wystąpili Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Zendaya, Jason Momoa, Josh Brolin, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, Dave Bautista i Charlotte Rampling. Za muzykę odpowiada legendarny kompozytor Hans Zimmer.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"Diuna" - w jakich kategoriach film zdobył nominacje do Oscarów 2022?

Film z  jest nominowany do Oscarów 2022 w 10 kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy scenariusz adaptowany, Najlepsza charakteryzacja i fryzury, Najlepsza muzyka oryginalna, Najlepsza scenografia, Najlepsze efekty specjalne, Najlepsze kostiumy, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy dźwięk i Najlepszy montaż.

Produkcja już została wcześniej nagrodzona wieloma innymi statuetkami, między innymi Złotym Globem za najlepszą muzykę, Brązową Żabą za najlepsze zdjęcia i nagrodą AACTA za najlepszą reżyserię. O tym, czy "Diuna" zdobędzie również Oscary, dowiemy się już 28 marca 2022 roku podczas 94. gali wręczenia statuetek.

loader

RadioZET.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET