Zamknij

"Diuna 2": powiększyła się obsada filmu. Do ekipy dołączyła legenda kina

13.05.2022 13:21

"Diuna" to jeden z najważniejszych filmów 2021 roku. Produkcja została nagrodzona sześcioma Oscarami. Trwają prace nad kontynuacją produkcji. Pojawiły się wieści dotyczące zmian w obsadzie. W filmie "Diuna 2" zagra legenda Hollywood.

Diuna
fot. Materiały prasowe HBO Max

"Diuna 2": powiększyła się obsada filmu. Do ekipy dołączyła legenda Hollywood. To już ostatni angaż i zarazem jedna z kluczowym ról. O kim i o jakiej postaci mowa? Podajemy szczegóły związane z produkcją filmu "Diuna 2".

Zobacz także: Kevin Spacey wraca na duży ekran. Aktor otrzymał pierwszą rolę w filmie od lat

"Diuna 2": powiększyła się obsada filmu. Do ekipy dołączyła legenda kina

"Diuna" to film w reżyserii Denisa Villeneuve, oparty na książce Franka Herberta. Produkcja została nagrodzona sześcioma Oscarami i jest jednym z najważniejszych filmów 2021 roku. Szybko ogłoszono, że film doczeka się kontynuacji w postaci produkcji "Diuna 2". Od miesięcy trwają prace nad projektem.

Jak podaje portal The Hollywood Reporter - rola Imperatora Shaddama IV została obsadzona. Angaż otrzymał legendarny aktor, Christopher Walken, znany między innymi z "Pulp Ficion", "Łowcy jeleni", "Jeźdźca bez głowy" czy "Złap mnie, jeśli potrafisz". Walken wcieli się w bardzo ważną postać, czyli władcę wszechświata. To bohater wysyła rodzinę Atrydów na Arrakis.

Na ten moment w obsadzie filmu "Diuna 2" znaleźli się:

"Diuna 2": kiedy premiera filmu?

"Diuna 2" na ten moment nie ma wyznaczonej daty premiery. Zdjęcia do filmu mają się rozpocząć w 2022 roku w Budapeszcie

loader

Zobacz także: "Krime Story. Love Story": nowy polski film na Netflixie. O czym jest i kto występuje?

RadioZET.pl/thehollywoodreporter.com