Zamknij

"Diuna": kiedy ruszą zdjęcia do drugiej cześci filmu? Denis Villeneuve zdradził swoje plany

07.09.2021 13:23

"Diuna" to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku 2021. Reżyser produkcji wyjawił, kiedy ruszą zdjęcia do drugiej części adaptacji klasyki science fiction.

Diuna - plakat filmu
fot. Warner Bros./materiały prasowe

Już nie długo w kinach pojawi się pierwsza część "Diuny" - nowej adaptacji słynnego dzieła Franka Herberta. Nadchodząca produkcja w reżyserii Denisa Villeneuve'a przeniesie na kinowy ekran tylko połowę słynnej powieści science fiction. Kiedy powstanie druga część "Diuny"?

"Diuna 2": kiedy ruszą zdjęcia do filmu?

Przez lata filmowcy chcieli powołać do życia adaptację "Diuny", ale przy ograniczonej technologii było to przedsięwzięcie bardzo trudne do wykonania. W końcu film na podstawie książki Herberta ośmielił się zrobić David Lynch. Chociaż produkcja z 1984 roku jest obecnie kultowa, sam reżyser nie jest zadowolony ze swojego filmu.

W końcu po latach wyzwanie podjął Denis Villeneuve. Reżyser stworzył pełną rozmachu opowieść, na jaką zasługuje saga Herberta. Postanowił też rozbić słynną powieść na dwie części, żeby przedstawić widzom jak najpełniejszą opowieść o rodzie Atrydów. Pierwsza połowa trafi do kin jeszcze w 2021 roku. Podczas wywiadu z IGN Villeneuve został zapytany, kiedy ruszą zdjęcia do drugiej części "Diuny".

Jestem gotowy do pracy już teraz i mogę zacząć jak najszybciej. Ale żeby szybko wejść na plan tak dużego filmu, trzeba wcześniej przygotować scenografię, kostiumy, więc mówimy o miesiącach. Ale jeśli film zostanie dobrze odebrany i prędzej czy później dostanie zielone światło, to ja na pewno będę gotowy do zdjęć w 2022 roku.

Wygląda więc na to, że mimo iż nadchodząca "Diuna" będzie gwarantowanym hitem, studio Warner Bros. na razie nie dało oficjalnego pozwolenia na produkcję drugiej części filmu. Prawdopodobnie szefowie czekają na odbiór części pierwszej. Istnieje spora szansa, że zdjęcia ruszą w roku 2022, co oznacza, że na kontynuację "Diuny" poczekamy jeszcze kilkanaście miesięcy.

"Diuna": kiedy premiera?

Film w reżyserii Denisa Villeneuve'a trafi do kin 15 października 2021 roku. W rolach głównych wystąpili Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Stephen McKinley Henderson, Zendaya, Chang Chen, Charlotte Rampling, Jason Momoa oraz Javier Bardem. W USA film trafi jednocześnie na platformę streamingową HBO Max.

loader

RadioZET.pl/IGN