Zamknij

Najpopulaniejsze filmy na platformach streamingowych w 2021 roku. Netflix wielkim przegranym

24.01.2022 13:08
Platofmry streamingowe - materiał poglądowy
fot. HOLLANDSE HOOGTE/East News

Wiemy, które filmy z 2021 roku cieszyły się największym powodzeniem wśród użytkowników platform streamingowych. Na liście przodują produkcje Disneya. Netflix uplasował się dopiero na 5. miejscu.

Które filmy w 2021 roku były najchętniej oglądane  za pośrednictwem platform streamingowych? Pierwsze cztery miejsca należą do produkcji Disneya. Netflix znalazł się poza podium.

Najpopularniejsze filmy w 2021 roku na platformach streamingowych

Rok 2021 podobnie jak poprzednie 12 miesięcy był dużą szansą dla platform streamingowych. Wszystko dlatego, że pandemia koronawirusa nadal obowiązuje i wiele kin było zamkniętych lub restrykcje koronawirusowe ograniczały uczestnictwo w seansach.

Okazuje się, że ten okres był owocny dla platformy Disney+, która oferowała na swoim serwisie streamingowym między innymi największe kinowe hity 2021 roku. Jak podaje Deadline, opierając się na raporcie firmy Nielsen, na miejscu pierwszym znalazła się animacja studia Pixar pod tytułem "Luca". Film oparty na ludowej włoskiej opowieści był oglądany łącznie przez 10 miliardów godzin. Ten wynik zostawia konkurencję daleko w tyle. Drugie i trzecie miejsca należą do animacji Disneya "Vaiana: Skarb oceanu" oraz "Raya i ostatni smok". Obie oglądane były ponad 8 miliardów godzin. Czwarte miejsce z 5 miliardami obejrzanych godzin zajęła "Kraina lodu 2". Dopiero na piątej lokacie uplasował się hit Netflix pod tytułem "Czerwona nota" (również 5 miliardów obejrzanych godzin).

Oto jak prezentuje się pełna lista 15 najpopularniejszych produkcji w streamingu w 2021 roku:

 1. "Luca" (2021) - Disney+
 2. "Vaiana: Skarb oceanu" (2016) - Disney+
 3. "Raya i ostatni smok" (2021) - Disney+
 4. "Kraina lodu 2" (2019) - Disney+
 5. "Czerwona nota" (2021) - Netflix
 6. "Kraina lodu" (2013) - Disney+
 7. "Co w duszy gra" (2020) - Disney+
 8. "Cruella" (2021) - Disney+
 9. "Mitchellowie kontra maszyny" (2021) - Netflix
 10.  "Wyprawa do dżungli" (2021) - Disney+
 11. "Black Widow" (2021) - Disney+
 12. "Wojna o jutro" (2021) - Amazon Prime Video
 13. "Coco" (2017) - Disney+
 14. "We Can Be Heroes" (2020) - Netflix
 15. "Avengers: Endgame" (2019) - Disney+

Jak widać, na 15 miejsc aż 11 zajmują produkcję dostępne na Disney+. Wśród nich nie brakuje produkcji Disneya, animacji studia Pixar i filmów Marvela. Netflix widnieje na liście trzykrotnie. W stawce jest również serwis Amazon Prime Video, ale tylko na jednej pozycji. Pod względem filmów platforma streamingowa Disneya w 2021 roku nie miała sobie równych.

Disney+ w Polsce: kiedy premiera?

Disney+ to serwis gromadzący wszystkie produkcje, do których prawa ma Disney, a więc filmy Marvela, tytuły z uniwersum "Gwiezdnych Wojen", filmy i seriale animowane studia Pixar programy przyrodnicze National Geographic oraz oczywiście tytuły tworzone przez Walt Disney Company. Polacy wciąż wyczekują premiery platformy Disney+ w swoim kraju. Obecnie jest ona niedostępna w stu procentach legalny sposób, więc teoretycznie rodzimi widzowie nie mogą obejrzeć takich seriali, jak "WandaVision", "The Mandalorian" oraz filmów "Nareszcie sam w domu" czy "Togo".

Brak dostępu do Disney+ w Polsce nie wynika ze złej woli przedstawicieli platformy. Szefowie Disneya czekają prawdopodobnie aż wygasną wszelkie umowy z innymi dystrybutorami ich treści na terenie naszego kraju - sieciami telewizyjnymi i platformami streamingowymi, takimi jak Netflix, czy HBO GO, które oferują dostęp do wielu znanych produkcji Disneya.

Na start Disney+ w Polsce jeszcze trochę poczekamy. Do niedawna istniało przekonanie, że serwis wystartuje w naszym kraju w roku 2021. Potem pojawiła się jednak informacja o innej dacie - lecie 2022, kiedy usługa wejdzie na wiele rynków Europy Wschodniej. Chociaż na liście nie ma Polski, trudno sobie wyobrazić, by pominięto nasz kraj w tym terminie. Na razie nie znamy jednak żadnych konkretów.

RadioZET.pl/Deadline/Nielsen

Najlepsze seriale Amazon Prime Video: TOP 5 produkcji, które warto znać [ZDJĘCIA]