Zamknij

„Diana: The Musical”: zwiastun spektaklu o księżnej Walii. Kiedy premiera na Netflix? [WIDEO]

10.09.2021 16:17

„Diana: The Musical” to zaskakujący projekt. Sztuka teatralna, która zawita w bibliotece światowego Netflixa zanim trafi na prawdziwe deski teatru. W sieci zadebiutowała właśnie pierwsza zapowiedź nietypowego musicalu. Kiedy premiera?

Diana: The Musical - plakat przedstawienia
fot. materiały prasowe TheDianaMusical.com

Diana: The Musical” to najnowszy element trwającej od jakiegoś czasu „Diano-manii”. Po pojawieniu się księżnej Walii w 4. sezonie „The Crown” oraz w głośnym filmie „Spencer” z brawurową rolą Kristen Stewart, przyszedł czas na sceniczny musical, przyglądający się losom tragicznie zmarłej kobiety. W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun spektaklu.

Sztukę po raz pierwszy wystawiono na deskach uniwersyteckiego teatru La Jolla Playhouse przy Uniwersytecie w San Diego. Teraz szykowana jest wersja Brodwayowska musicalu, która jednak zanim trafi na deski teatru, pojawi się na Netflixie.

„Diana: The Musical” – zwiastun

Materiał promocyjny wygląda następująco:

„Diana: The Musical” – twórcy i obsada

Pomysłodawcą i autorem libretta musicalu jest Joe Dipietro. Reżyserem spektaklu jest Christopher Ashley, a autorem muzyki David Bryan. W rolę księżnej Diany wciela się zaś brytyjska aktorka Jeanna De Waal. Partnerować jej będą: Roe Hartrampf, Erin Dave, Judy Kaye, Zach Adkins, Ashley Andrews, Holly Ann Butler czy wielu innych aktorów.

loader

„Diana: The Musical” – kiedy premiera?

Premiera spektaklu na platformie streamingowej Netflix zapowiedziana jest już na 1 października. Sztuka szybciej trafi na globalną platformę streamingową niż na rzeczywiste deski teatru. Premiera na deskach nowojorskiego teatru Longacre Theatre na Broadwayu odbędzie się dopiero 2 listopada.

Czytaj także: „Pleasure“: zwiastun i recenzja hitu Sundance o ciemnej stronie biznesu pornograficznego [WIDEO]

RadioZET.pl/materiały prasowe Netflix