Zamknij

"Deadpool 3" nie tylko z Hugh Jackmanem? Elizabeth Olsen i Michael Fassbender dołączą do obsady?

30.09.2022 11:05

Hugh Jackman powróci jako Wolverine w 3. części "Deadpoola". Elizabeth Olsen wyraziła zainteresowanie rolą w filmie. Chce zagrać u boku Michaela Fassbendera.

X-MEN, "Doctor Strange in the Multiverse of Madness, X-Men: First Class - Hugh Jackman, Elizabeth Olsen, Michael Fassbender - kadry z filmów Marvela
fot. Jay Maidment/ Marvel Studios/ THA / Avalon/Photoshot/East News, 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News, FaceToFace/REPORTER/East News

Czy "Deadpool 3" będzie wielkim spełnieniem marzeń fanów filmów z serii "X-Men"? W produkcji Hugh Jackman ma ponownie wcielić się w Wolverine'a, ale wygląda na to, że tego typu powrót to dla niektórych za mało.

"Deadpool 3": Elizabeth Olsen i Michael Fassbender w obsadzie filmu Marvela?

W latach 90. wydawnictwo Marvel Comics miało spore kłopoty finansowe. Z tego powodu sprzedało za bezcen prawa do postaci ze swoich komiksów różnym studiom filmowym. X-Men i Fantastic Four przejęła wytwórnia 20th Century Fox. Z biegiem lat Marvela wykupił Disney, dzięki czemu mogło powstać uniwersum kinowe, przypominające to z komiksów. Było jednak nie pełne, bo prawa do Spider-Mana i mutantów i Fantastycznej Czwórki wciąż znajdowały się u konkurencji.

Szefowie Marvel Studios finalnie dogadali się z przedstawicielami Sony Pictures, dzięki czemu pajęczy heros mógł trafić do MCU. Z X-Men i Fantastic Four było jednak inaczej. Disney wykupił 20th Century Fox, zdobywając tym samym prawa do części postaci z komiksów Marvela. W niedalekiej przyszłości na dużym ekranie zobaczymy zarówno mutantów, jak i członków Pierwszej Rodziny Marvela.

Z tego też powodu w nadchodzącym "Deadpoolu 3", który wyjdzie pod auspicjami Marvel Studios, pojawi się Wolverine. Film doczekał się pierwszej zapowiedzi, w której oprócz Ryana Reynoldsa wystąpił Hugh Jackman. Jak podaje Variety, ta informacja zaszokowała nie tylko zwykłych zjadaczy popcornu, ale również Elizabeth Olsen - gwiazdę Marvela wcielającą się w Scarlet Witch. Aktorka skomentowała nowiny.

Naprawdę?! Wow! Wydaje mi się, że Wolverine to członek X-Men. Fajnie byłoby pracować z aktorami z serii "X-Men". Domyślam się, że Fassbender jest moim tatą w którymś ze światów?

Wspomniany Michael Fassbender przez kilka lat wcielał się w Magneto - jednego z wrogów mutanckiej drużyny, który przez jakiś czas w komiksach Marvela był ojcem Wandy i Pietro Maximoffów. Z czasem scenarzyści zrezygnowali z tego pomysłu, co wynikało z konfliktu interesów spowodowanym rozbiciem praw do postaci na różne wytwórnie. Scarlet Witch i Quicksilver należeli do Avengers, więc bohaterów bez użycia ich pseudonimów mógł używać Disney. Rodzeństwo było jednak mutantami, więc według zapisów w umowie mogło się pojawiać również w filmach 20th Century Fox.

Rada nadzorcza Marvel Comics uznała więc w pewnym momencie, że nie ma sensu promować mutantów w komiksach i należy odwrócić rewelacje na temat pochodzenia Pietro i Wandy. Po latach okazało się więc, że rodzeństwo nie tylko nie posiada genu X, ale również, że ich ojcem wcale nie jest Magneto. Mistrz magnetyzmu był jednak na tyle trwale związany ze Scarlet Witch i Quicksilverem przez te kilkadziesiąt lat, że nie wszyscy zauważyli tę zmianę w kanonie komiksów Marvela i nadal uważają, że członkowie Avengers są blisko spokrewnieni z przywódcą Brotherhood of Evil Mutants.

Nie zmienia to jednak faktu, że szefowie MCU mogą się zdecydować na wykorzystanie wprowadzonego do MCU jakiś czas temu multiwersum, by rzeczywiście zrealizować marzenia fanów i ukazać alternatywny świat, w którym Magneto jest ojcem granej przez Olsen bohaterki. Czy tak się stanie? Czy powrócą inni aktorzy występujący w filmach o X-Men? Przekonamy się za jakiś czas.

"Deadpool 3": kiedy premiera filmu Marvela?

Produkcja ma trafić do kin 6 września 2024 roku. Długa przerwa pomiędzy 2. a 3. częścią wynika przede wszystkim z przejęcia przez The Walt Disney Company wytwórni 20th Century Fox. Prace nad filmem nie mogły ruszyć, dopóki nie załatwiono wszelkich formalności. Deadpool musiał też poczekać na swój debiut w MCU. Twórcy filmowo-serialowego uniwersum pieczołowicie przygotowują podłoże pod wprowadzenie mutantów do swojego świata. Wszystko opóźniło się z powodu pandemii koronawirusa, która zastopowała plany studia i wstrzymała wiele premier.
Oprócz Reynoldsa i prawdopodobnie Jackmana w obsadzie pojawi się również Leslie Uggams, która ponownie wcieli się w Blind Al. Reżyserem filmu został twórca "Free Guya" - Shawn Levy. Obecnie nie zdradzono większej ilości szczegółów na temat produkcji. Fani muszą uzbroić się w cierpliwość.

loader

RadioZET.pl/Variety