Zamknij

Daniel Craig uhonorowany Orderem Rodziny Króloweskiej. Tym samym co sam James Bond [ZDJĘCIE]

18.10.2022 16:22

Daniel Craig pożegnał się z rolą Jamesa Bonda rolą w filmie „Nie czas umierać”. Teraz otrzymał Order św. Michała i św. Jerzego z rąk księżniczki Anny. Order, którym uhonorowany został także James Bond w powieściach Iana Fleminga. Zobaczcie zdjęcie z ceremonii.

Daniel Craig jako James Bond
fot. materiały prasowe Forum Film

Daniel Craig to brytyjski aktor, najlepiej znany z roli Jamesa Bonda, w którego wcielał się aż w pięciu filmach na przestrzeni piętnastu lat. Teraz za swoje dokonania w promowaniu kultury brytyjskiej, został uhonorowany szóstym najważniejszym orderem królestwa Wielkiej Brytani. Jak czytamy w informacji przytoczonej przez dziennikarzy portalu Filmozercy, order św. Michała i św. Jerzego przyznawany jest od 1818 roku za szczególne osiągnicia i zasługi w służbie Zjednoczonego Królestwa.

Daniel Craig z orderem za zasługi dla świata filmu i teatru 

Odtwórca roli Jamesa Bonda otrzymał wyróżnienie z rąk księżniczki Anny na zamku w Windsorze we wtorek 18 października. Informacją podzielono się w oficjalnych mediach społecznościowych rodziny królewskiej. Dedykowana fotografia prezentuje się następująco:

W tym miejscu warto przypomnieć, że w powieściach Iana Fleminga, na bazie których powstają kolejne filmy o przygodach agenta 007, James Bond również otrzymał to konkretne wyróżnienie. Jak przytaczają dziennikarze portalu Filmożercy, wzmianki o orderze św. Michała i św. Jerzego pojawiają się w dwóch powieściach z cyklu: w „Pozdrowieniach z Rosji” oraz „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”.

„Nie czas umierać” – gdzie obejrzeć film?

Ostatni film z udziałem Daniela Craiga w roli Jamesa Bonda można obejrzeć m.in. na platformach stramingowych:

James Bond – kto nowym aktorem? 

Na razie nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Daniela Craiga w roli Bonda. Spekulacje wciąż trwają. Odtwórcę roli słynnego agenta mamy poznać dopiero w 2023 roku.

loader

Czytaj także: "The Crown" sezon 5: Netflix pokazał nowe zdjęcia z serialu. Księżna Diana jak żywa

RadioZET.pl/Filmozercy.com/Upflix.pl/Twitter

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET