Zamknij

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” na nowym zwiastunie. Pokazano następczynię Chadwicka Bosemana

04.10.2022 11:58

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” to najnowszy film wytwórni Marvel i kontynuacja oscarowego hitu z 2018 roku. Nowy zwiastun zdradza, w jaki sposób poradzono sobie ze śmiercią Chadwicka Bosemana i kto zastąpi jego T’Challę w roli tytułowej Czarnej Pantery. Kiedy premiera widowiska Marvela?

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Disney Polska

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” (org. „Black Panther: Wakanda Forever”) Ryana Cooglera to nowy film wytwórni Marvela, kontynuujący wątki z oscarowego obrazu „Czarna Pantera”. Twórcy mieli nie lada problem, bo w sierpniu 2020 roku z powodu nowotworu, zmarł odtwórca głównej roli Chadwick Boseman. Twórcy musieli znaleźć sposób, by uczcić pamięć o zmarłym aktorze, a równocześnie stworzyć dzieło godne pierwszej części. Z tego powodu pierwszy zwiastun położył bardzo silny nacisk na śmierć T’Challi, która miała dokonać się poza ekranem, a nowy materiał promocyjny pokazuje, w jaki sposób rozwiązano temat tytułowego bohatera.

Z ostatnich doniesień zagranicznych mediów wynika także, że „Wakanda Forever” będzie jednym z najdłuższych filmów Marvela. Film ma trwać bowiem 2 godziny i 41 minut.

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” – nowy zwiastun 

Nowy materiał promocyjny pełny jest świeżych, niepublikowanych dotąd scen, w których możemy oglądać szereg nowych bohaterów, w tym Namora, władcę Atlantydy czy Riri Williams, znaną także jako „IronHeart“. Warto dodać, że bohaterka zadebiutuje w nowym filmie Marvela, a potem otrzyma własny serial na platformie Disney+.

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” – twórcy i obsada

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Ryan Coogler, twórca pierwszej części oraz filmów z serii „Creed”. Drugim scenarzystą jest Joe Robert Cole, odpowiedzialny również za sukces oryginalnego filmu. Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Letitia Wright, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Winston Duke, Florence Kasumba, Martin Freeman czy Michaela Coel, twórczyni i główna aktorka hitu BBC i HBO „Mogę cię zniszczyć”.

loader

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” – kiedy premiera?

Polska premiera filmu zaplanowana jest równolegle ze światową i odbędzie się już w piątek 11 listopada.

Czytaj także: Luca Guadagnino zaprzecza, że kanibalistyczny romans „Bones and All“ ma związek z aferą Armiego Hammera

RadioZET.pl/Entertainment Weekly/Filmweb/ YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET