Zamknij

"Black Panther 2": Marvel zdradził, jak będzie wyglądać nowy kostium tytułowej bohaterki

27.09.2022 12:23

W filmie Marvela "Black Panther: Wakanda Forever" Letitia Wright zajmie rolę zmarłego Chadwicka Bosemana. Jak będzie wyglądał kostium Shuri?

Black Panther - Letitia Wright - kadr z filmu Marvela
fot. LILO/SIPA/EAST NEWS

W filmie "Black Panther: Wakanda Forever" zobaczymy nową tytułową bohaterkę. Tak jak podejrzewali fani, miejsce T'Challi na tronie afrykańskiego mocarstwa zajmie jego siostra Shuri, w którą wciela się Letitia Wright. Marvel zdradził, jak postać będzie wyglądała w swoim nowym kostiumie.

"Black Panther: Wakanda Forever": kostium Shuri ujawniony

O tym, że młodsza siostra króla Wakandy zajmie w przyszłości jego miejsce było wiadomo od premiery pierwszej części "Black Panthera". Wskazywały nie tylko komiksy Marvela, na których bazują filmy MCU, ale również sytuacje ukazane w samej produkcji Ryana Cooglera. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że przekazanie spuścizny nastąpi tak szybko. 

Zobacz także

Chadwick Boseman, który wcielał się w afrykańskiego superbohatera, zmarł nagle w 2022 roku z powodu raka jelita grubego. Zgon nastąpił przed rozpoczęciem zdjęć do sequela "Black Panthera", więc twórcy musieli zmodyfikować scenariusz. Fabuła filmu przez długi czas była trzymana w tajemnicy, chociaż fani podejrzewali, że to właśnie Shuri zastąpi T'Challe na tronie Wakandy i jako nowa superbohaterka, co tylko potwierdził pierwszy zwiastun filmu "Black Panther: Wakanda Forever".

W serwisie Reddit pojawiła się odpowiedź na inne pytanie fanów Marvela - jak będzie prezentował się nowy kostium tytułowej postaci. Okazuje się, że projekt stroju został zdradzony dzięki gadżetom związanym z nadchodzącym filmem. Jeden z użytkowników portalu zamieścił znalezioną w sklepie figurkę Funko POP!, która przedstawia Shuri w stroju Black Panther.

Reddit/print screen
fot.

Reddit/print screen

Rzut oka na nowego Funko POP-a Black Panther z filmu "Black Panther: Wakanda Forever". 

Oczywiście powyższe zdjęcie nie ukazuje Wright w nowym kostiumie w pełnej krasie, ponieważ figurki Funko POP! mają to do siebie, że są niezwykle karykaturalne i siłą rzeczy upraszczają wygląd postaci popkulturowych. Można jednak dostrzec pewne elementy kostiumu, które pojawią się w filmie. Wygląda na to, że nowy strój zostanie zainspirowany czarno-srebrnym projektem pancerza noszonego przez T'Challę, ale nie zabraknie również złotych elementów, kojarzących się z tym, jak Erik Killmonger prezentował się jako samozwańczy król Wakandy.

To nie jedyna figurka, która pokazała, jak będzie wyglądać jedna z bohaterek "Black Panther: Wakanda Forever". Firma Hasbro pod koniec lata 2022 zapowiedziała figurki inspirowane filmem z serii Marvel Legends, które ukazują między innymi nowy wygląd Nakii, ale również nowe postacie - Namora i Attumę.

W sieci nie zabrakło też zdjęć figurek przedstawiających inną nową superbohaterkę - Ironheart.

Nadchodzący film przyniesie więc nie tylko wiele zmian dotyczących znanych postaci, ale wprowadzi do świata Marvela dużo nowości.

Zobacz także

"Black Panther 2": kiedy premiera filmu Marvela?

Obecnie na temat "Wakanda Forever" krąży więcej plotek, niż potwierdzonych informacji. W produkcji zadebiutuje jedna z najstarszych postaci z komiksów Marvela - Namor the Submariner, który jest królem Atlantydy. Wraz z nim zobaczymy jego kuzynkę Namorę oraz przeciwnika Attumę. W filmie pojawi się też Riri Williams, czyli Ironheart - nastoletnia następczyni Iron Mana, która w przyszłości otrzyma własny serial na Disney+.

Zobacz także

Za "Wakanda Forever" odpowie ponownie Ryan Coogler. W rolach głównych wystąpią Danai Gurira, Martin Freeman i Letitia Wright. Produkcja ma trafić do kin już 11 listopada 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/Reddit