Zamknij

„Cruella”: Emma Stone jako Cruella DeMon - zobacz klimatyczny zwiastun [WIDEO]

17.02.2021 14:39

„Cruella” to nowy film wytwórni Disneya. Jest to prequel, skupiający się na młodości Cruelli DeMon, głównej złej postaci „101 Dalmatyńczyków”. W młodą Cruellę wcieliła się Emma Stone. Kiedy premiera?

Cruella -  kadr z planu
fot. Dean / SplashNews.com/East News

„Cruella” to filmowy prequel słynnych „101 Dalmatyńczyków”. Produkcja Disneya ma być skupiona na latach młodości Cruelli DeMon (znanej po angielsku jako Cruella De Vil). W rolę wcieli się Emma Stone. Wedle oficjalnego opisu fabuły akcja filmu rozgrywa się w 1970 roku w Londynie, gdzie młoda projektantka mody - Estella De Mon zaczyna marzyć o stworzeniu ubrań w charakterystyczne psie cętki dalmatyńczyków. Film przygląda się powolnej przemianie bohaterki w groźną i nieustępliwą „chodzącą legendę”, jaką jest Cruella.

Warto przypomnieć, że animowane filmy o przygodach „101 dalmatyńczyków” doczekały się także dwóch wersji aktorskich. W tych filmach w postać Cruelli wcielała się niezawodna Glenn Close. Jak Emma Stone poradzi sobie z rolą? Pierwsze próbki aktorskie możemy zobaczyć na nowym materiale promocyjnym.

Zobacz także

„Cruella” - zwiastun

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun film. Materiał prezentuje się następująco

„Cruella” - obsada i ekipa

Reżyserem filmu „Cruella” jest Craig Gillespie, odpowiedzialny za sukces filmu „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”. Scenariusz powstał w głowach: nominowanego do Oscara (za „Faworytę”) Tony’egpo McNamary oraz całego zastępu scenarzystów, wśród których znajdują się także: Aline Brosh McKenn („Crazy Ex Girlfriend”), Kelly Marcel („Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Venom”), Steve Zissis (serial „Bliskość” HBO) czy Dana Fox.

W rolę tytułową wcieli się Emma Stone. Aktorka, znana najlepiej z ról w takich filmach, jak „La La Land”, „Łatwa dziewczyna”, „Służące” czy „Zombieland”. Partnerować jej będą: Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser, Emily Beecham oraz Mark Strong.

Warto zwrócić uwagę, że Glenn Close jest też producentką obrazu. Czy pojawi się też w małym cameo na ekranie?

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Cruella” - kiedy premiera?

Film ma zadebiutować w kinach 28 maja 2021 roku. Gdyby nie udało się wypuścić filmu do kin, pewnie Disney zdecyduje się przenieść premierę na swoją platformę Disney+. Na razie jednak wytwórnia skupia się na kinowym oknie dystrybucji.

Czytaj także: Gremliny powracają. W projekcie wziął udział aktor z oryginalnego filmu "Gremliny rozrabiają"