Zamknij

Co obejrzeć w kinie i na VOD: Netflix, HBO Max, Amazon, Apple i innych? [26-27 marca 2022]

Michał Kaczoń
24.03.2022 11:16

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczorem. Przychodzimy z pomocą, sprawdzając repertuar kin i wybierając najciekawsze propozycje z nowości dostępnych na najpopularniejszych platformach streamingowych. Co obejrzeć w weekend 26-27 marca 2022? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.

Piosenki o miłości - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Gutek Film

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć w kinie oraz na platformach streamingowych: Netflix, HBO GOAmazon Prime VideoApple TV+ i pozostałych? Przejrzeliśmy dla was listę nowości najpopularniejszych serwisów VOD i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 26-27 marca 2022? Przekonajcie się sami. 

Co obejrzeć w kinie? [Weekend 26-27 marca 2022]

"Piosenki o miłości"

Zwycięzca zeszłorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, to urokliwa opowieść o rodzeniu się uczucia i podążaniu za własnymi marzeniami. Ona jest kelnerką w małej restauracji, on synem znanego aktora. Gdy Robert przypadkowo usłyszy, jak Alicja śpiewa, będzie tak urzeczony, że z miejsca postanowi pomóc jej w rozpoczęciu muzycznej kariery. W trakcie działań, związanych z tworzeniem muzyki, między bohaterami zrodzi się uczucie. Czy jednak miłość będzie silniejsza od żądzy osiągnięcia sukcesu?

"Wielka wolność"

Austriacki kandydat do oscarowej nominacji to opowieść o młodym mężczyźnie, który z powodu bycia gejem i karygodnego paragrafu 175, wedle którego homoseksualizm jest przeciwny naturze i niezgodny z prawem, ciągle trafia do więzienia z powodu swojej orientacji. Podczas odsiadywania kary mężczyzna poznaje Viktora - małomównego i groźnego skazańca, który jednak zaczyna odkrywać przed nim inną, łagodniejszą twarz. Film przygląda się rodzeniu się uczucia i miłości w trudnych, opresyjnych warunkach. Film zyskał przychylność zagranicznych widzów i krytyków, którzy nagrodzili go nagrodą Jury w Cannes oraz dwiema Europejskimi Nagrodami Filmowymi.

"Marzec '68"

Bazujący na prawdziwych wydarzeniach dramat z elementami romansu. W 1968 roku studenci protestują na ulicach Warszawy przeciwko bezprawnemu relegowaniu swoich kolegów z uczelni, a także w obronie "Dziadów" Kazimierza Dejmka, które nagle i nieoczekiwanie zostały zdjęte z afisza. W tych warunkach między parą protestujących — Hanią i Jankiem zaczyna rodzić się uczucie. Jako, że ich rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady, dystrybutor porównuje ich historię do wydarzeń z dramatu Szekspira "Romeo i Julia". Młodzi walczą o swoje uczucie wbrew woli rodziców i w ogarniętym buntem kraju. Czy ich miłość przetrwa?

"Jakoś to będzie"

Opowieść o trójce przyjaciół grubo po trzydziestce, którzy wciąż mieszkają z rodzicami w jednym bloku na obrzeżach miasta. Najwyższy czas "wyjechać na swoje", ale panowie, traktowani przez społeczeństwo jak outsiderzy, mają problem z rozwinięciem własnych skrzydeł. Gdy jednak nadarza się okazja szybkiego zarobku, a może również propozycji matrymonialnych, Albert, Jacek i Marcin nie zawahają się przed niczym, by tylko wyjść na prostą. Tylko czy uda im się doprowadzić zuchwały plan do końca?

"Wszystko wszędzie naraz"

„Wszystko wszędzie naraz” to opowieść o kobiecie, która z trudem wiąże koniec z końcem i próbuje przeżyć "do pierwszego", byle tylko utrzymać się ze swojego średnio prosperującego biznesu. Podczas wizyty w urzędzie skarbowym, odkrywa jednak, że... może być kluczem do zapanowania nad chaosem wszechświata, który zaczyna zagrażać istnieniu zjawiska znanego jako multiwersum.

"Wszystko wszędzie naraz" to piękna mieszanka gatunkowa i film wymykający się prostym konwencjom i rozwiązaniom. To dzieło szalone, rozpędzone, dziwne i celowo operujący absurdem i przesadą. Pod tą stylistyczną pierzyną znajduje się jednak uniwersalna opowieść o potrzebie miłości i akceptacji. Fajne, pomysłowe, rozbuchane, dobrze skrojone. Takie filmy są nam czasem zwyczajnie potrzebne!

Film prezentowany w ramach pokazów przedpremierowych, w regularnej dystrybucji od 15 kwietnia.

Co obejrzeć na Netflixie? [Weekend 26-27 marca 2022]

"Bridgertonowie", sezon 2

Drugi sezon jednego z największych hitów platformy Netflix. Nowy sezon skupi się na postaci Anthony'ego Bridgertona - najstarszego z rodzeństwa. Anthony przez lata unikał odpowiedzialności w postaci ożenku, ale w tym sezonie zdecydował się wreszcie stanąć na ślubnym kobiercu. Droga do szczęścia nie będzie jednak tak prosta, jak można by się tego spodziewać. Kolejne odcinki to kolejna seria intryg, knowań, zakusów i zalotów, opowiedziana z rozmachem i humorem. "Bridgertonowie" pozostają jednym z najlepszych odcinkowych melodramatów ostatnich lat.

"Prezent od losu"

Gdy para małżeńska wyjeżdża na wakacje last minute do pięknej letniej posiadłości, nie spodziewa się nawet, że ich wyjazd zostanie przerwany z powodu włamania groźnego złodzieja. Szybko jednak okaże się, że pojawienie się osoby trzeciej pozwoli bohaterom zrewidować swój związek oraz postawy życiowe. Zaskakujący, przyjemny i urokliwy komediodramat w doborowej obsadzie. W rolach głównych wystąpili bowiem Lily Collins, gwiazda "Emily w Paryżu", Jason Segel z "Jak poznałem waszą matkę" oraz nominowany do Oscara za występ w "Psich pazurach" Jesse Plemmons.

"W dobrych rękach"

Turecki melodramat z elementami komedii. Kobieta, u której zdiagnozowano śmiertelną chorobę, poznaje szarmanckiego mężczyznę, który obiecuje zająć się nią i jej sześcioletnim synem. Sęk tkwi w tym, że chłopiec niezbyt lubi mężczyznę. Rozpoczną się zaloty niemożliwe.

Co obejrzeć na HBO Max? [Weekend 26-27 marca 2022]

"To już koniec"

Jeden z najsympatyczniejszych i najzabawniejszych filmów z programu Sundance 2021, to historia pewnej kobiety, która w obawie przed nadchodzącym za kilka dni końcem świata, próbuje pogodzić się ze wszystkimi ludźmi w swoim życiu i udać na imprezę pożegnalną, która pozwoli jej zakończyć żywot z pompą. Towarzyszy jej młodsza dziewczyna – jej własna wersja z siebie sprzed kilkunastu lat, która konfrontuje bohaterkę z jej własnymi wyborami życiowymi. Zaskakujące, wciągające, przemiłe doznanie filmowe, ze świetnym aktorstwem i jeszcze lepszą ścieżką dźwiękową. Film ery COVID-19, nakręcony na samym początku pandemii i ciekawie ogrywający tę sytuację dla komediowych efektów. 

"Minx"

Komediowy serial oryginalny platformy HBO Max to rozgrywająca się w Los Angeles w latach 70. XX wieku opowieść o młodej kobiecie, która łączy siły z pewnym wydawcą, aby stworzyć pierwszy erotyczny magazyn dla kobiet.

Co obejrzeć na Amazon Prime Video? [Weekend 26-27 marca 2022]

"Lizzo’s Watch Out For The Big Grrrls"

Program rozrywkowy, w którym gwiazda muzyki — amerykańska piosenkarka Lizzo, wyrusza na wyprawę w celu znalezienia najlepszej nowej wokalistki, która podąży z nią w trasę koncertową. 

Co obejrzeć na Apple TV+? [Weekend 26-27 marca 2022]

"Pachinko"

Adaptacja bestsellerowej powieści Min Jin Lee to angażująca i intrygująca saga losów czterech pokoleń rodziny koreańskich imigrantów, którzy muszą poradzić sobie w nowym miejscu zamieszkania. 

Weekend 26-27 marca 2022 - co obejrzeć na pozostałych platformach streamingowych?

"Mascarpone"

Queerowa komedia o dostawaniu drugiej szansy od życia. Antonio ma 30 lat i jest domatorem z ułożonym życiem. Kiedy jednak z dnia na dzień zostaje porzucony przez swojego męża, od którego jest zależny zarówno pod względem emocjonalnym, jak i ekonomicznym, orientuje się, że musi ułożyć swoje życie na nowo. Nagle roztrzepany mężczyzna musi samodzielnie zadbać o swoją pracę, mieszkanie i... nowy cel w życiu

Film dostępny na platformie Outfilm.pl oraz w serwisach VOD z możliwością płatnego dostępu do poszczególnych tytułów, m.in.: Cineman, VOD.pl czy MojeEKino.

"Pogromcy duchów: Dziedzictwo"

Nowy film z serii "Ghostbusters", bezpośrednio nawiązujący do znanych hitów z lat 80. Nowa opowieść przygląda się życiu nastolatków, prywatnie wnuków oryginalnych członków załogi Pogromców Duchów, którzy przypadkowo odkrywają sprzęt należący do ich przodków. Gdy nieopatrznie wypuszczą na małą miejscowość groźne duchy, będą musiały zrobić wszystko, co w ich mocy, aby powstrzymać plagę, którą sami sprowadzili na miasteczko.

Film dostępny na platformach VOD z możliwością płatnego dostępu do poszczególnych tytułów, m.in.: Chili.pl, Player.pl czy Canal+ Online.

"Jestem twój"

Niemiecki kandydat do oscarowej nominacji, nagrodzony podczas zeszłorocznego Berlinale laurem dla najlepszej aktorki, to komedia science-fiction o świecie przyszłości, w którym można zaprogramować mężczyznę swoich snów. Dzięki zdobyczom technologii możliwe jest stworzenie myślącego i czującego androida, który spełni wszystkie twoje potrzeby i zachcianki. Film Marrii Schrader w ciekawy, komediowy sposób zadaje pytania o etykę oraz przyzwoitość w spotkaniach z innymi ludźmi. W roli głównej nagrodzona Maria Schrader oraz amerykański aktor Dan Stevens.

Film dostępny w serwisie Cineman.pl, a także innych serwisach, w których można wykupić dostęp do pojedynczego filmu. M.i.n.: Player.pl, VOD.pl czy Canal+ Online.

Czytaj także: Oscary 2022: gdzie obejrzeć online filmy nominowane do nagrody? [LISTA]

RadioZET.pl/Upflix

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET