Zamknij

Co obejrzeć w kinie i na HBO Max w weekend 6-7 sierpnia 2022?

05.08.2022 14:59
Bullet Train - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczorem. Przychodzimy z pomocą, wybierając najciekawsze propozycje z nowości dostępnych na najpopularniejszych platformach streamingowych. Co obejrzeć w weekend 6-7 sierpnia 2022? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć w kinie i na platformie streamingowej HBO Max. Sprawdziliśmy i wybraliśmy najciekawsze tytuły. Co warto zobaczyć w weekend 6-7 sierpnia 2022? Przekonajcie się sami. 

Co obejrzeć w kinie? [Weekend 6-7 sierpnia 2022]

"Bullet Train"

„Bullet Train” to film, którego fabułę można streścić w jednym zdaniu: Brad Pitt wsiada do pociągu pełnego płatnych zabójców. Każdy z nich znalazł się tu jednak z innego powodu i w zasadzie długo można przypuszczać, że to jedynie los postawił to zbiorowisko osobistości w tym samym miejscu, w tym samym czasie. Każdy z bohaterów ma własne plany i metody działania, przez co ciągle wchodzą sobie w paradę. Ta seria zbiegów okoliczności i dygresyjnych opowieści angażuje jednak widza i niejednokrotnie wkłada uśmiech na jego usta. "Bullet train" to idealny film na lato: rozpędzony, krwawy, zabawny, w gwiazdorskiej obsadzie i z pomysłem na siebie. Więcej o filmie przeczytacie w naszej premierowej recenzji poniżej:

"Biegacz, dziwka, Arab, mąż"

Prezentowany podczas zakończonego niedawno festiwalu filmowego Nowe Horyzonty, „Nobody’s Hero” Alaina Guiraudiego, reżysera znakomitych filmów: „Nieznajomy nad jeziorem” i „W pionie”, opowiada o absurdach współczesności z perspektywy dobrodusznego mieszkańca kamienicy. Gdy w dzień po „ataku terrorystycznym” w centrum swojego miasteczka, spotyka młodego mężczyznę arabskiego pochodzenia, tylko chwilę waha się, czy wpuścić go do domu. Gdy finalnie to robi, w jego życiu pojawia się coraz więcej chaosu i nieprzewidzianych zdarzeń. Akcja żwawo kroczy do przodu, pokazując widzowi szereg zaskakujących interakcji bohatera z różnymi osobami, które zwykle kończą się humorystyczną puentą. Film płynie do przodu swoim własnym tempem, coraz silniej komplikując historię i wzajemne powiązania między bohaterami.

"Stracone złudzenia"

Nagrodzony siedmioma Cezarami, najważniejszymi nagrodami francuskiego przemysłu filmowego, film kostiumowy, opowiadający historię mężczyzny, który marzył o wielkiej karierze pisarskiej. Los jednak nie pozwolił mu stać się pisarzem, więc ten... stał się dziennikarzem. Wedle opisu dystrybutora wynika, że film dotyka także kwestii walki klasowej i prób dostania się "do wyższych sfer", stawiając przy tym pytanie o koszty zmiany swojego sylu życia. Okraszony wielką dawką ciętego humoru dramat historyczny, przyciąga do ekranu także nietuzinkowym aktorstwem i celnym spojrzeniem na walkę klas. Zaskakujące kino.

"Każdy wie lepiej"

Polska komedia obyczajowa o współczesnej parze, której miłość i wzajemne oddanie zostaje wystawione na próbę, gdy do ich radosnego świata, zaczynają wtrącać się kolejni najbliżsi. Rodzina oraz byli partnerzy obojga bohaterów, są bowiem przeciwni związkowi pary i na każdym korku dadzą o tym znać. Komediowe spojrzenie na świat współczesnych trzydziestolatków, którzy próbują ułożyć sobie życie, mimo "złotych rad", padających z ust każdej z najbliższych osób. "Każdy w końcu wie lepiej", jak zaznać szczęścia i uraczy nas "cenną radą".

Co obejrzeć na HBO Max? [Weekend 6-7 sierpnia 2022]

"Miasto na wzgórzu", sezon 3, odcinek 1

Nowy sezon świetnie przyjętego serialu stacji Showtime, opowiadającego o losach byłego agenta FBI, Jackiego Rohra, który zatrudna się obecnie jako ochroniarz zamożnej rodziny. Wszytki idzie zgodni z planem, do czasu, gdy na jaw nie zaczną wychodzić dziwne tajemnice z przeszłości, które znacząco utrudniają pracę bohatera. Serial dramatyczny z elementami kryminału i thrillera, dla fanów ciekawie napisanych intryg i tzw. "mocnych wrażeń".

"Branża", sezon 2

Nowe odcinki popularnego serialu HBO, opowiadającego o wielkim świecie amerykańskiej finansjery z perspektywy dwudziestoparolatków, stawiających pierwsze kroki w zawodzie. Opowieść o bezlitosnym korporacyjnym świecie i dążeniu do celu po trupach. Psychologiczny portret bohaterów, którzy próbują nie dać się złamać twardy zasadom branży finansowej.

"Luzzu"

"Co się stało, Britany Murphy?", odcinki 1-2

Produkcja dokumentalna, przyglądająca się życiu oraz nagłej i tragicznej śmierci amerykańskiej aktorki Brittany Murphy. Murphy zmarła zaledwie w wieku 32 lat, w dziwnych okolicznościach. Serial dokumentalny próbuje rozwikłać zagadkę jej śmierci i pokazać przebieg jej krótkiej, acz burzliwej kariery.

Czytaj także: „Przebojowe kino samochodowe Radia ZET” w Częstochowie. Pokaz już 6 sierpnia

RadioZET.pl/Upflix.pl/informacja prasowa HBO

Nowe Horyzonty - plakat
10 Zobacz galerię
fot. Alina Metelytsia/materiały prasowe Nowe Horyzonty